• 22 czerwca 2024

Telefony odnowione podobnie jak poleasingowe czy refabrykowane są zdecydowanie tańsze niż ich fabrycznie nowe odpowiedniki. Nie należy jednak skreślać takich urządzeń, gdyż to doskonała okazja dla osób, które nie chcą kupować nowego smartfona z różnych powodów. 

Telefony odnowione Katowice - jakość nowego urządzenia w niskiej cenie

Telefony odnowione to takie, które przeszły swego rodzaju "make up" polegający na wymianie, tudzież zreparowaniu pewnych części niedziałających prawidłowo. Przykładowo, może to być wymiana szkła, obudowy czy też naprawa zepsutego systemu elektronicznego. Należy również dodać, że telefony refabrykowane to także takie, w których wymieniono jedynie uszkodzone opakowanie - telefon został przepakowany do nowego pudełka i zwrócony do sklepu jako refurbished. W celu ułatwienia określenia kalibru uszkodzenia została opracowana przedstawiona poniżej klasyfikacja Stock:

  • A-Stock  - urządzenie posiada niewielkie ślady użytkowania (delikatne rysy) / brak śladów użytkowania
  • B-Stock -  urządzenie posiada znaczne ślady użytkowania (mogą to być przykładowo porysowany ekran czy obudowa ale nie telefon nie był wcześniej odnawiany) 
  • C-Stock -  urządzenie mocno wyeksploatowane (np. pęknięty ekran)
  • D-Stock -  urządzenie zostało uszkodzone do tego stopnia, że konieczna jest jego naprawa (np. zepsuta karta pamięci)

Można również zauważyć, że ceny pomiędzy odnowionymi telefonami (tenże sam model) znacznie się różnią. Wynika to z charakteru (ciężkości) uszkodzenia a tym samym trudności związanych z naprawą telefonu, stąd też nie dziwi, że sprzęt zgodnie z klasyfikacją Stock w klasie D-Stock będzie najtańszy, natomiast w klasie A-Stock stosunkowo najdroższy.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, czy telefon jest objęty gwarancją producenta, często znacznie skróconą. Czasami sklepy sprzedające odnowione telefony oferują również możliwość zwrotu urządzenia w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Należy również dodać, że modele refabrykowane, w odróżnieniu od telefonów używanych mają certyfikat naprawy od samego producenta, zostały one profesjonalnie naprawione jak również przeszły szereg testów które nie wykazały żadnych wad. W przypadku telefonów używanych zawsze istnieje ryzyko, że uprzedni właściciel nie dostrzegł jakiejś nieprawidłowości (np. niedziałający NFC) która dla nas okaże się kłopotliwa.

Telefony powystawowe w Katowicach

Zwykle są one tańsze niż te, które na wystawie się nie znalazły. Wynika to z faktu, że mogą być pozbawione folii ochronnej, by lepiej się prezentowały w gablotce sklepu. Często urządzenia takie posiadają niewielkie rysy czy też zadrapania widoczne na ekranie czy też na obudowie. Sklep stacjonarny jak również internetowy powinien umieścić informację, iż dany telefon stanowi model powystawowy. Czasami sprzedawcy określają stopień uszkodzenia sprzętu określając go kategoriami A czy A+ (brak śladów użytkowania, doskonały stan techniczny). Mimo to, część sprzedawców tego nie robi, bądź pisze o tym fakcie między wierszami toteż należy zawsze dokładnie czytać ogłoszenie o sprzedaży.

Smartfony nowe, używane, poleasingowe, odnowione - sprawdź ofertę

 

Top