Telefony odnowione podobnie jak poleasingowe czy refabrykowane są zdecydowanie tańsze niż ich fabrycznie nowe odpowiedniki. Nie należy jednak skreślać takich urządzeń, gdyż to doskonała okazja dla osób, które nie chcą kupować nowego smartfona z różnych powodów.
Można również zauważyć, że ceny pomiędzy odnowionymi telefonami (tenże sam model) znacznie się różnią. Wynika to z charakteru (ciężkości) uszkodzenia a tym samym trudności związanych z naprawą telefonu, stąd też nie dziwi, że sprzęt zgodnie z klasyfikacją Stock w klasie D-Stock będzie najtańszy, natomiast w klasie A-Stock stosunkowo najdroższy.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, czy telefon jest objęty gwarancją producenta, często znacznie skróconą. Czasami sklepy sprzedające odnowione telefony oferują również możliwość zwrotu urządzenia w ciągu 30 dni od daty zakupu.
Należy również dodać, że modele refabrykowane, w odróżnieniu od telefonów używanych mają certyfikat naprawy od samego producenta, zostały one profesjonalnie naprawione jak również przeszły szereg testów które nie wykazały żadnych wad. W przypadku telefonów używanych zawsze istnieje ryzyko, że uprzedni właściciel nie dostrzegł jakiejś nieprawidłowości (np. niedziałający NFC) która dla nas okaże się kłopotliwa.
Zwykle są one tańsze niż te, które na wystawie się nie znalazły. Wynika to z faktu, że mogą być pozbawione folii ochronnej, by lepiej się prezentowały w gablotce sklepu. Często urządzenia takie posiadają niewielkie rysy czy też zadrapania widoczne na ekranie czy też na obudowie. Sklep stacjonarny jak również internetowy powinien umieścić informację, iż dany telefon stanowi model powystawowy. Czasami sprzedawcy określają stopień uszkodzenia sprzętu określając go kategoriami A czy A+ (brak śladów użytkowania, doskonały stan techniczny). Mimo to, część sprzedawców tego nie robi, bądź pisze o tym fakcie między wierszami toteż należy zawsze dokładnie czytać ogłoszenie o sprzedaży.