• 22 czerwca 2024

Jest to jedna z najprostszych opinii, jakie kiedykolwiek miałem do napisania: iPhone 11 jest telefonem większość ludzi, którzy aktualizują do nowego iPhone w tym roku powinien dostać. Jest to doskonały telefon, z jednym z najlepszych aparatów fotograficznych, jakie kiedykolwiek widziałem na smartfonie i wspaniałą żywotność baterii. Apple's również spadła cena o 200 złotych: iPhone XR rozpoczął się na 2800 złotych ale iPhone 11 zaczyna się na 3500 złotych.

Nic z tego nie oznacza, że iPhone 11 jest idealnym telefonem lub że ma wszystkie najlepsze specyfikacje i funkcje, jakie można uzyskać. Nie ma. Ale jest świetny tam, gdzie się liczy, i wszędzie indziej jest w porządku. Jeśli chcesz żyć na krwawej krawędzi technologii, można wydać 1000 złotych więcej i dostać iPhone 11 Pro, który również recenzja w tym tygodniu, lub spojrzeć na jedną z wielu wysokiej klasy opcji Android dostępnych. Ale większość ludzi nie musi tego przeceniać: wystarczy, że dostaniesz iPhone'a 11. Będziesz szczęśliwy.

iPhone 11 jest w zasadzie S aktualizacji do ubiegłego roku bardzo popularny iPhone XR. Z przodu, wygląda dokładnie tak samo. Ma tę samą konstrukcję, ten sam 6,1-calowy ekran LCD 720p z fantazyjnie zaokrąglonymi narożnikami, te same gigantyczne ramki i ten sam aluminiowy korpus.

Ale ta konstrukcja została wykonana nieco lepiej: odporność na wodę jest nieco lepsza, a Apple mówi, że szkło z przodu i z tyłu jest nieco mocniejsze. Uderzenie kamery z tyłu jest teraz wyfrezowane prosto w szkło, które jest trochę schludne, ale nadal jest to uderzenie kamery. Cała konstrukcja pozostaje trochę surfboard-y, i to na pewno nie jest małe. Jeśli szukasz aktualizacji z iPhone SE, ta rzecz będzie czuć się wielki.

Jeśli zostały wstrzymania aktualizacji i nie są zaznajomieni z iPhone XR, oto szybki catch-up: iPhone XR był tańszy model w Apple 2018 linii iPhone, wymiana w ekranie LCD dla OLED w iPhone XS. Miał też o jeden aparat mniej, ale, krytycznie, Apple nie skąpił nigdzie indziej - plus żywotność baterii był gwiazdą. Mimo, że nie ma najlepszych specyfikacji, to był najlepszy iPhone dla większości ludzi, i szybko stał się najlepiej sprzedającym się modelem Apple. To pewnie dlatego tegoroczna aktualizacja XR nazywa się po prostu "iPhone 11".

Jedynymi głównymi różnicami pomiędzy iPhone XR i iPhone 11 są aparaty fotograficzne, nieco lepsza żywotność baterii i procesor. Jest jeszcze kilka innych małych rzeczy, do których dojdziemy, ale to jest to, co naprawdę musisz wiedzieć. Zacznijmy od baterii.

Apple mówi, że iPhone 11 będzie trwał godzinę dłużej na swojej baterii niż iPhone XR, który ma już ogromną żywotność baterii. Ale tylko twarde numery żywotność baterii Apple publikuje teraz są stałe testy pojedynczych działań, takich jak odtwarzanie wideo i audio na pętli. To nie jest, jak ktoś naprawdę korzysta z telefonu, a roszczenia Apple o poprawę żywotności baterii w stosunku do poprzedniego telefonu nie są naprawdę oparte na tych testach. Zamiast tego, firma bierze ogromny zbiór danych o rzeczywistym użyciu iPhone'a i uruchamia go na tle modelu nowego telefonu, który odpowiada za różne procesor, chipset, wyświetlacz i OS poprawy zasilania i większą pojemność baterii.

To sprytne, ale nie ma możliwości, aby recenzenci powtórzyli i zweryfikowali ten test. Ale w naszych testach, iPhone 11 łatwo trwało cały dzień na raz, a potem niektóre. Możliwe, że uda się zabić tę baterię w mniej niż jeden dzień, ale trzeba by było naprawdę spróbować. Żywotność baterii jest świetna, tak jak żywotność baterii iPhone'a XR była świetna.

Więc, czy warto uaktualnić do iPhone'a 11? Jeśli masz iPhone'a starszego niż XR i szukasz aktualizacji, myślę, że odpowiedź jest tak. Aparat jest znacznie ulepszony, a bateria będzie znacznie lepsza niż cokolwiek poza XR. To jest to, co większość ludzi dba o, i Apple naprawdę dostarczył tutaj.

Wydałbym dodatkowe pieniądze na iPhone'a 11 Pro tylko wtedy, gdy naprawdę zależy ci na wyświetlaczu. Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żebyś wiele stracił, nie mając obiektywu do aparatu fotograficznego. Osobiście bardzo zależy mi na wyświetlaczach, więc dostaję Pro, ale myślę, że większość ludzi będzie bardzo zadowolona z iPhone'a 11.

Top