• 18 lipca 2024

Czym są telefony odnowione, nie wydaje się trudnym do ogarnięcia, ale wbrew pozorom jest to pojęcie handlowe o dosyć szerokim spektrum rozumienia. Zazwyczaj dotyczy telefonów używanych i przez nowych ewentualnych klientów uznawanych za telefony, które uległy usterkom. Jednakże nie do końca będzie to ścisłą prawdą, a przynajmniej nie zawsze. Zatem, czy warto kupować telefony odnowione?

Telefony odnowione i używane w Toruniu

Telefony odnowione, to urządzenia przywrócone do stanu używalności, a które były uszkodzone albo po prostu jedynie użytkowane. Do grupy telefonów używanych zalicza się wadliwe urządzenia, zwrócone do sklepów w ramach wymiany gwarancyjnej oraz telefony zwrócone do sklepów w ramach możliwości dokonywania zwrotu zakupionego towaru w terminie dwóch tygodni bez podania przyczyn. W tych ostatnich przypadkach są to zakupy albo prezenty, które nie trafiły w gusta właścicieli (albo ich znajomych, co jest dosyć powszechne wśród  ludzi i nie tylko u nastolatków). Do tej tego typu telefonów zalicza się również egzemplarze powystawowe, które uległy uszkodzeniem u operatora albo jeszcze na ekspozycji.

Trafienie w tej kategorii telefonów na sprzęt tzw. prawie nowy jest uzależnione w tym wypadku od firmy, która zajmuje się renowacją tych aparatów i bywa z tym różnie. Należy głęboko się zastanowić nad ofertami, a szczególnie wówczas, gdy są one bardzo atrakcyjne cenowo, gdyż można natrafić na zwykły bubel. Kupując telefon refabrykowany, czy kusząc się na akcesoria GSM z takiej kategorii, zawsze należy liczyć się z tym, że będzie to kiepska inwestycja.

Telefony powystawowe, refabrykowane w Toruniu

Telefony powystawowe to aparaty, które spoczywały na wystawach w celach ekspozycyjnych i poglądowych. Urządzenia te charakteryzują się tym, że zarówno w salonach operatorów, na wystawach sklepów, jak i na różnego rodzaju targach, klienci mogli takowe oglądać oraz ich dotykać, nawet doprowadzając do uszkodzeń.

W takich wypadkach nie są to aparaty sprzedawane jako nowe, ale z zaznaczeniem, że są to właśnie telefony powystawowe, a sprzedawcy kuszą klientów do zakupu takiego aparatu, oferując spore rabaty i zniżki.

Przy tego rodzaju urządzeniach warto zwrócić uwagę na pewien aspekt, a mianowicie, w jaki sposób telefon był eksponowany. Jeżeli był to po prostu aparat wystawiony na widok publiczny, to jego sprawność nie będzie odbiegała od aparatu z pudełka, jeżeli jednak był to telefon demonstracyjny, sprawa ma się inaczej.

Taki telefon na wystawie sklepu lub salonu może być włączony przez 24 godziny na dobę przy pełnej jasności wyświetlacza, a to oznacza, że ekran w nowo zakupionym telefonie szybko ulegnie przepaleniu. Ponadto na eksploatację i częste ładowanie narażona była bateria w takim telefonie, a to oznacza, że nie będzie już miała sprawności baterii nowej.

Telefony z outletu w Toruniu

Ta kategoria może obejmować zarówno dwie powyższe, czyli telefony refabrykowane, jak i telefony powystawowe, a także typowy outlet, a więc końcówki serii. Przy tym outlet wyróżnia się tym, że nawet jeżeli są to zwroty lub telefony pochodzą z wystawy, obejmowane są one pełną gwarancją. To oznacza, że pośród tego rodzaju telefonów nienowych, outletowe uznać należy za te najbardziej pożądane.

Top