• 24 kwietnia 2024


Odtwarzacze AirPods Pro można jeszcze bardziej cieszyć się ich pełnym użytkowaniem i dostosowaniem do własnych potrzeb. Oto nasze najlepsze wskazówki i triki, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać bezprzewodowe wkładki douszne Apple.

Odtwarzacze AirPods Pro firmy Apple oferują szereg korzyści w porównaniu z poprzednimi modelami, w tym aktywne tłumienie hałasu, tryb przezroczystości oraz trzy zestawy wymiennych końcówek, które lepiej pasują do uszu. Ale AirPods Pro to coś więcej niż tylko kontakt z oczami i uszami. Oto kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci w pełni wykorzystać prawdziwe bezprzewodowe wkładki douszne Apple.

Szybkie parowanie

Parowanie AirPods Pro z nowym urządzeniem - telefonem iPhone, iPadem lub innym urządzeniem - jest szybkie i proste. Wystarczy otworzyć obudowę, a na urządzeniu pojawi się powiadomienie dotyczące odtwarzacza AirPods Pro. Stuknij przycisk Connect. Przejdź do następnej wiadomości. Włóż odtwarzacz AirPods Pro do ucha i wznów ulubioną muzykę lub inny dźwięk.

Podłączanie do innych urządzeń

Po sparowaniu urządzeń AirPods Pro z jednym urządzeniem Apple można je łatwo podłączyć do drugiego. Na przykład, powiedzmy, że korzystałeś z nich z iPhone'a, a teraz chcesz używać ich z iPadem.

Na iPadzie przejdź do Ustawienia > Bluetooth. Stuknij pozycję dotyczącą odtwarzaczy AirPods Pro, a powinny one przełączyć połączenie z iPadem. Jeśli masz zegarek Apple Watch, odtwarzacz AirPods Pro połączy się automatycznie.

Podłączanie do urządzeń innych niż Apple

Podobnie jak w przypadku oryginalnych odtwarzaczy AirPods Pro, urządzenia AirPods Pro można używać z urządzeniami nie należącymi do firmy Apple, takimi jak komputer z systemem Windows lub telefon z systemem Android, które wypróbujemy tutaj. Otworzyć obudowę odtwarzacza AirPods Pro i przytrzymać mały przycisk z tyłu urządzenia. Gdy lampka kontrolna z przodu urządzenia zacznie migać w kolorze białym, zwolnij przycisk. Telefon z systemem Android powinien automatycznie spróbować się sparować. Jeśli nie, przejdź do ustawień Bluetooth w telefonie i naciśnij polecenie Pair new device. Postępuj zgodnie z poleceniami dotyczącymi parowania i podłączenia odtwarzaczy AirPods Pro. Jedynym minusem jest to, że korzystanie z nich w przypadku urządzeń innych niż AirPods Pro ogranicza dostęp do pewnych elementów sterujących i sztuczek.

Test dopasowania

Odtwarzacze AirPods Pro są dostarczane z trzema zestawami wymiennych końcówek; te średniej wielkości są domyślnie instalowane. Skąd jednak wiadomo, która z tych trzech końcówek będzie najlepiej pasować do Twoich uszu? Próba i błąd to najlepsza metoda. Aby jednak zacząć, AirPods Pro oferuje test końcówek, który pozwala stwierdzić, czy te, które próbujesz, są odpowiednie dla Twoich uszu. Aby przeprowadzić go z telefonu iPhone lub iPada, przejdź do sekcji Ustawienia > Bluetooth. Stuknij ikonę informacji na odtwarzaczu AirPods Pro. Na następnym ekranie dotknij łącza do testu dopasowania końcówki ucha. Na pierwszym ekranie testu dotknij Continue (Kontynuuj). Upewnij się, że oba urządzenia AirPods są bezpiecznie i wygodnie umieszczone w obu uszach, a następnie dotknij przycisku Odtwarzaj. Zostanie odtworzony klip muzyczny, a test wskaże, czy końcówki uszu są dobrze dopasowane. Stuknij przycisk Gotowe. Możesz wypróbować wszystkie trzy zestawy z testem, aby zobaczyć jego wyniki. Aby usunąć obecne końcówki, po prostu ciągnij je, aż do momentu, w którym odpadną. Umieść nowe końcówki i wsuń je, aż do kliknięcia.

Kontrola hałasu

Urządzenia AirPods Pro są wyposażone w trzy różne rodzaje kontroli hałasu: Aktywna funkcja redukcji szumów, tryb przezroczystości i Wyłączenie.

  • Aktywna Eliminacja Hałasu blokuje praktycznie wszystkie szumy tła, dzięki czemu można w pełni słyszeć dźwięk z odtwarzacza AirPods Pro. Może to być dobry tryb dla sali gimnastycznej lub innego otoczenia, w którym panują głośne dźwięki.
  • Tryb przezroczystości redukuje szumy z otoczenia, dzięki czemu można je nadal słyszeć podczas słuchania dźwięku z odtwarzacza AirPods Pro. Jest to dobry wybór w miejscu publicznym, w którym użytkownik chce wyraźnie słyszeć dźwięk, a jednocześnie być otwartym na otaczające go dźwięki.
  • Wyłączenie powoduje wyłączenie zarówno trybu aktywnej eliminacji szumów, jak i trybu przezroczystości.

Użytkownik może przełączać się pomiędzy tymi trzema trybami na kilka różnych sposobów. Włączyć muzykę. W telefonie iPhone wybierz kolejno opcje Ustawienia > Bluetooth. Stuknij ikonę informacji dla odtwarzacza AirPods Pro. W sekcji Kontrola hałasu spróbuj skorzystać z funkcji Eliminacji szumów. Słuchaj, jak brzmi muzyka. Następnie dotknij przycisku Wył. Słuchaj dalej. Następnie stuknij przycisk Przejrzystość. Słuchaj dalej.

Szybszą opcją jest przejście przez Control Center. Centrum Kontroli Dostępu na telefonie iPhone lub iPadzie. Naciśnij ikonę Regulacji głośności, a teraz możesz przełączać się pomiędzy trzema różnymi trybami.

Przełączanie trybów przy użyciu AirPod Stem

Można również przełączać się pomiędzy trybami, przytrzymując trzpień dowolnego odtwarzacza AirPod. Po przytrzymaniu trzpienia usłyszysz sygnał dźwiękowy oznaczający, że tryb został przełączony. Aby kontrolować sposób działania, należy przejść do pozycji Ustawienia > Bluetooth i dotknąć ikony informacji na odtwarzaczu AirPods Pro. W części dotyczącej Naciskania i przytrzymywania odtwarzacza AirPods, stuknąć pozycję dotyczącą lewego lub prawego odtwarzacza AirPods. Domyślnie, naciśnięcie trzpienia przełącza pomiędzy trybem Aktywnej Eliminacji Hałasu a trybem Przejrzystości. Aby wyłączyć w ten sposób również ten tryb, należy dotknąć pozycję dotyczącą Wyłącz.

Tryby przełączania w Apple Watch

A jeśli słuchasz dźwięku w Apple Watch, dotknij ikony AirPlay w lewym dolnym rogu ekranu Now Playing. Tutaj możesz przełączać się między trzema różnymi trybami.

Aktywuj Siri

Zamiast używać trzpieni obu urządzeń AirPods Pro do przełączania pomiędzy różnymi trybami szumów, można użyć jednego z nich do aktywacji Siri. Aby to skonfigurować, należy znaleźć się na ekranie informacyjnym odtwarzacza AirPods Pro. W części dotyczącej Naciskania i przytrzymywania odtwarzacza AirPods stuknąć pozycję dotyczącą lewego lub prawego odtwarzacza AirPods. Zmienić ustawienie z opcji Sterowanie hałasem na Siri. Następnie przytrzymać trzon wybranego odtwarzacza AirPod, a na wyświetlaczu pojawi się znajomy dzwonek z Siri, informujący o tym, że można teraz rozmawiać z ulubionym asystentem głosowym.

Top