• 22 czerwca 2024

Zalety systemu operacyjnego Android w smartfonach

Obecna sytuacja na światowym rynku jest taka, że ponad 95% całej sprzedaży smartfonów to urządzenia Apple, działające na systemie operacyjnym iOS, oraz urządzenia różnych marek, które posiadają wsparcie dla systemu Android OS. W tym samym czasie, z wielokrotnie większą różnicą od telefonów komórkowych Apple, smartfony z systemem Android zajmują niekwestionowane prowadzenie w sprzedaży, co ma bardzo logiczne uzasadnienie. Rozważmy kluczowe zalety, które przesądzają o wyborze konsumentów na rzecz zakupu smartfonów działających na systemie operacyjnym Android.

szeroki zakres

Urządzenia na OS IOS (Apple) są ograniczone do skromnego asortymentu w nieskromnej cenie. Z urządzeniami na Androidzie jest zasadniczo inna sytuacja. W przeciwieństwie do swojego słynnego kolegi, smartfony na tym systemie są produkowane przez setki producentów, w tym wiele znanych marek. Tak więc, klienci mają szeroki wybór w zakresie projektowania, marki, wielkości, funkcji i ceny.

Cena

Smartphone max 2.jpgMożna kupić tani smartfon z Androidem nawet za 2-3 tysiące rubli bez żadnych problemów. Funkcjonalny sam potężny gadżet będzie dostępny od 8-10 tysięcy, czego dobrym przykładem jest linia telefonów komórkowych Heiskrin. Jeśli chodzi o urządzenia Apple na iOS, są one w wysokiej kategorii cenowej. Ale, oczywiście, jeśli chcesz być właścicielem top-of-the-line Android, można również zwrócić uwagę na urządzenia z systemem Android w cenie ponad 30 tysięcy rubli.

Dwie karty SIM

Często konsument jest zainteresowany obsługą dwóch kart sim w jednym urządzeniu. Modele Apple nie są wyposażone w tę funkcję, natomiast smartfony z systemem Android dają możliwość wyboru telefonu komórkowego z 2 kartami sim.

Google .

Lata temu Google dokonało słynnej transakcji kupna praw do systemu Android. Tak więc wszystko, co widzimy wewnątrz każdego urządzenia z systemem Android jest tworzone przez Google, i to tworzone bardzo przyzwoicie. Domyślnie, konsument widzi swoje niezbędne i popularne usługi, takie jak, preinstalowany Gmail, nawigacja, sklep Play Market, itp. Ponadto, aby korzystać ze wszystkich aplikacji Google, wystarczy jedynie wejść na pocztę gmail, bez żadnych dodatkowych skomplikowanych autoryzacji, ustawień.

Play Market

Nie można powiedzieć, że sklep marki Google "Play Market" ma dużą przewagę w porównaniu do swojego konkurenta "Apple Store" pod względem ilości dostępnych programów, jednak ewidentną zaletą Play Market jest szeroki wybór darmowych aplikacji na każdy gust. Dzięki otwartemu systemowi operacyjnemu Android, możliwe jest pobieranie aplikacji z dowolnego źródła. Niemniej jednak, nie powinniśmy zapominać, że pobieranie programów ze źródeł stron trzecich może narazić Cię na ryzyko wirusów, więc powinieneś być ostrożny podczas inicjowania tego życzenia.

Akcesoria

Jeśli właściciel telefonu woli korzystać tylko z oryginalnej ładowarki, to dość często można zobaczyć obrazek, na którym rodzima ładowarka Apple będzie kosztowała znacznie więcej niż zasilacz jednego z konkurentów, działający na Androidzie. Innym punktem jest to, że wszystkie rzeczywiste smartfony z systemem Android mają rozprzestrzeniania złącza dwóch typów: micro-USB i USB Typu-C, więc ten zasilacz do zakupu łatwiejsze, w dodatku mogą być wymieniane niezależnie od marki urządzenia, co jest wygodne w jednej rodzinie lub przy zmianie urządzenia, niezależnie od marki. Tak samo jest z słuchawkami. Podczas gdy Apple ma swoje własne ekskluzywne gniazdo wejściowe dla słuchawek, gadżety z Androidem mogą mieć jedno z dwóch uniwersalnych gniazd - standardowe gniazdo 3,5 lub nowoczesne USB Type-C.

Personalizacja 

Owszem, Apple daje możliwość zmiany interfejsu, menu i widżetów, jednak Android daje dużo więcej swobody i opcji do wyboru, dzięki którym można łatwo stworzyć spersonalizowany interfejs.

Otwarty system operacyjny

To właśnie ten fakt pozwala na instalowanie aplikacji deweloperskich firm trzecich, ale nie tylko. Smartfony z Androidem mogą bez problemu przesyłać dane (w przeciwieństwie do produktów Apple, które mają wszystko podpięte pod własne usługi i autorskie aplikacje, co bardzo często jest problemem dla użytkowników urządzeń z systemem IOS) - można wymieniać dane między urządzeniami z Androidem, przesyłać pliki, niezależnie od marki, po prostu przez Bluetooth lub rozsyłać informacje podłączając gadżet przez standardowe złącza do laptopa.

Obsługa kart pamięci

Biorąc pod uwagę kwestię zakupu urządzeń Apple, musimy wziąć pod uwagę, że nie mają one gniazda dla kart micro-USB, więc musimy wybrać na rzecz urządzenia z pewną ilością wbudowanej pamięci, z różnicą w ilości pamięci 128 gigabajtów i 64 gigabajtów jest kilka tysięcy rubli. A biorąc pod uwagę, że transfer danych z gadżetów Apple może być problematyczny w zbiegu wielu czynników, jest to mocny argument na korzyść urządzeń na Androidzie. Nie wszystkie, ale zdecydowana większość smartfonów z Androidem posiada slot na kartę pamięci, w tym marka Highscreen. Karta pamięci jest bardzo wygodnym narzędziem, dającym prawo do łatwej wymiany karty lub przeniesienia danych do komputera za pomocą czytnika kart.

 

Top