• 22 czerwca 2024

Jeśli szukasz telefonów sklep internetowy w Odessa, Kijów, Charków i chcesz kupić tani telefon z magazynu w dobrej cenie od dostawcy - zalecamy, aby spojrzeć na zakres naszego katalogu.

Blokada telefonu to niezbędna funkcja, dzięki której każdy użytkownik może chronić swoje dane osobowe, pliki, dokumenty i pieniądze przed niepowołanymi osobami. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia zablokowanie smartfona na kilka sposobów:

  • Poprzez wprowadzenie kodu bezpieczeństwa.
  • Klucz do zdjęć.
  • Odcisk palca.
  • Skanowanie twarzy.

Odblokowywanie urządzenia za pomocą twarzy lub odcisku palca to najnowocześniejszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób aktywacji smartfona. Jeśli jednak ta opcja nie jest dostępna na Twoim urządzeniu, lub jeśli nie działa poprawnie, będziesz musiał wprowadzić kombinację cyfr. Smartfony niektórych producentów proszą o podanie hasła w regularnych odstępach czasu po ponownym uruchomieniu telefonu lub co 72 godziny. Dlatego, jeśli użytkownik zapomni wymaganego zestawu znaków, nie będzie mógł odblokować urządzenia.

W tej sytuacji nasuwa się całkiem logiczne pytanie: Jak odblokować telefon, jeśli zapomnę hasła? Najważniejsze w takim przypadku to nie rozpaczać, bo zawsze jest jakieś wyjście. Smartfon można aktywować na kilka sposobów. O najbardziej popularnych i skutecznych opowiemy w tym artykule.

AKTYWACJA SMARTFONA ZA POMOCĄ INTELIGENTNEGO ZAMKA

Wielu użytkowników zastanawia się: jak odblokować telefon, jeśli zapomniałeś klucza wzorcowego lub kodu PIN? To, o czym nie wiedzą posiadacze smartfonów, to fakt, że ich urządzenie jest wyposażone w funkcję Smart Lock. Opcja ta jest ustawiana podczas wstępnych ustawień bezpieczeństwa, kiedy użytkownik ustawia hasło lub klucz graficzny. Smart Lock oferuje możliwość aktywacji telefonu w alternatywny sposób:

  • Parowanie z "bezpiecznymi urządzeniami".
  • Przeniesienie smartfona w "bezpieczne miejsce".
  • Odblokowywanie urządzenia za pomocą twarzy.

Jeśli podczas konfigurowania telefonu jako zaufane urządzenie wskazano smartfon lub akcesorium Bluetooth bliskiej osoby, należy umieścić je obok zablokowanego urządzenia w celu sparowania. Po krótkim czasie telefon zostanie aktywowany.

Jeśli jest on przywiązany do konkretnej lokalizacji (może to być mieszkanie, biuro, dom itp.), to aby odblokować smartfon, trzeba go tam przenieść. Niektóre modele oferują rozpoznawanie twarzy jako alternatywę dla wpisywania hasła. Umożliwia to szybkie odblokowanie telefonu, jeśli użytkownik zapomniał klucza wzorca lub hasła.

JAK ODBLOKOWAĆ KONTO GOOGLE W TELEFONIE

Jeśli masz problem z wprowadzeniem kodu PIN lub klucza wzoru na smartfonie z androidem w wersji Lollipop 5.0 i wcześniej, istnieje inny sposób aktywacji telefonu. Urządzenia ze starszym systemem operacyjnym mają możliwość odblokowania za pomocą wiadomości e-mail na uwięzi. Aby wywołać odpowiednie menu na ekranie telefonu komórkowego, należy wykonać 5 kolejnych prób wprowadzenia hasła.

Następnie pojawi się następujący komunikat: "Zapomniałeś hasła? Klikając na niego, będziesz mógł przywrócić kod PIN za pomocą konta Google.

JAK ODBLOKOWAĆ TELEFON, JEŚLI ZAPOMNISZ KLUCZA WZORU

Jest jeszcze jeden sposób na odblokowanie telefonu, jeśli zapomnisz hasła lub klucza wzoru. Polega ona na przywróceniu smartfonu do ustawień fabrycznych. Należy go stosować w ostateczności, jeśli żaden z powyższych sposobów nie pomógł. Ta procedura powinna rozwiązać problem z odblokowaniem smartfona, ale spowoduje usunięcie wszystkich plików, zdjęć i danych aplikacji w pamięci wewnętrznej urządzenia.

Aby przywrócić smartfon do ustawień fabrycznych, musisz wykonać kilka kroków:

Wyłącz telefon i wyjmij kartę SD. Ma to na celu zapisanie wszystkich przechowywanych na nim danych.
Włącz smartfon i naciśnij wymaganą kombinację klawiszy, aby aktywować menu serwisowe. Sposób jego aktywacji może się różnić w zależności od producenta telefonu. Najczęściej jest to jednoczesne naciśnięcie przycisków zasilania i zwiększania lub zmniejszania głośności. Jeśli nie możesz aktywować menu w ten sposób, powinieneś sprawdzić w dokumentacji swojego smartfona, jak to zrobić.
W otwartym oknie systemu, wybierz "Odzyskiwanie", a następnie "Wipe Data/Factory Reset" i naciśnij "Tak".
Po zresetowaniu i ponownym uruchomieniu telefonu, będziesz miał pełny dostęp do urządzenia i będziesz mógł zresetować hasło lub klucz wzorca.

JAK ODBLOKOWAĆ TELEFON SAMSUNGA

Oprócz popularnych sposobów na odblokowanie smartfona, urządzenia niektórych producentów mają specjalne oprogramowanie, które może rozwiązać problem. Firma Samsung opracowała aplikację Find My Mobile. Aplikacja ta musi być zainstalowana na komputerze lub laptopie, a telefon musi być do niej przywiązany.

Proste i intuicyjne menu pozwala wybrać smartfon i zresetować hasło, klucz obrazkowy lub odcisk palca. Urządzenie musi obsługiwać tę usługę i być w trybie online.

JAK ODBLOKOWAĆ IPHONE'A, JEŚLI ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA

Właściciele iPhone'ów również mają możliwość zresetowania hasła na swoim urządzeniu. Ale w przypadku smartfonów z systemem iOS można to zrobić tylko poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Spowoduje to usunięcie wszystkich plików, kontaktów, wiadomości, danych zakupów i aplikacji z pamięci wewnętrznej. Ale jeśli masz kopię zapasową swojego iPhone'a, przywrócenie ich nie będzie trudne.

Możesz przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą dwóch usług:

  • iTunes.
  • ICloud.

Aby wykonać tę procedurę, musisz podłączyć iPhone'a do komputera, uruchomić jedną z dwóch aplikacji na komputerze i wybrać żądany z listy urządzeń. Następnie kliknij ikonę smartfona i w oknie, które się otworzy, kliknij przycisk "Wymaż iPhone'a". Następnie, postępując zgodnie z instrukcjami tekstowymi, szybko wymażesz hasło i wszystkie dane z urządzenia.

Opisaliśmy najczęstsze sposoby odblokowywania telefonu, jeśli zapomniałeś hasła lub blokady wzorca. Ważne jest, aby zawsze mieć kopię zapasową swojego smartfona przechowywaną w usłudze chmury. Następnie można go odblokować bez utraty danych osobowych i plików.

 

Top