• 27 maja 2024

Rzadko myślimy o tym, ile czasu spędzamy w pomieszczeniach, a tym bardziej o tym, ile czasu spędzamy w pracy w biurze. Jednak ważne jest, abyśmy zrozumieli, w jaki sposób powietrze, którym oddychamy, może wpływać na nasze zdrowie w dłuższej perspektywie. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o jakość powietrza w biurze, ponieważ większość dorosłych spędza w tych przestrzeniach co najmniej osiem godzin dziennie.

Zanieczyszczenie powietrza niedługo będzie widoczne gołym okiem

Większość z nas jest przekonana, że zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz nie ma na nich wpływu, gdy przebywają w pomieszczeniu. Jednak badania pokazują, że powietrze w pomieszczeniach może być nawet gorsze niż powietrze na zewnątrz. Jednym z powodów obniżenia jakości powietrza w biurach jest to, że istnieje wiele źródeł zanieczyszczeń. Wiele biur znajduje się w obszarach przemysłowych. Ponadto niektóre biura znajdują się w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych, które są spowite spalinami samochodowymi, jednym z największych źródeł pyłu zawieszonego. Istnieje dodatkowo kilka czynników, które decydują o jakości powietrza w biurze, z których najważniejsze to dobrze zaprojektowany system ogrzewania/wentylacji/klimatyzacji (HVAC) oraz wydajne urządzenia filtrujące powietrze w celu wyeliminowania szkodliwych zanieczyszczeń.

Niestety, jakość powietrza w biurze nie ogranicza się tylko do zanieczyszczenia, które może nasilać problemy z oddychaniem. Wpływa również na zdolność koncentracji i koncentracji. Wyższe poziomy CO2 szkodzą zdolności ludzi do wykorzystywania informacji, reagowania na kryzysy i strategicznego myślenia, a wszystko to jest ściśle związane z wydajnością.

oczyszczacz powietrza

Jak zadbać o jakość powietrza w domu i biurze?

Kiedy 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, oddychamy bardzo brudnym powietrzem. Weźmy zwykły dom lub biuro: kurz, dym, mikroby dostają się do środka i są wchłaniane przez ściany, meble, dywany, zasłony. Lekarze uważają kurz za najważniejsze źródło infekcji u ludzi.

Mikroby poruszają się w przestrzeni za pomocą cząsteczek kurzu. Środki czyszczące i detergenty, zanieczyszczają atmosferę domu toksycznymi oparami, zatruwając nas powoli i niezauważalnie. Kurz domowy zawiera mikroskopijne roztocza, które wywołują silne reakcje alergiczne. Żywi się cząsteczkami martwej ludzkiej skóry i występuje w każdej sypialni i w Twoim łóżku. Ściany, sufity, podłogi wykonane są z materiałów porowatych, które doskonale akumulują toksyczne zanieczyszczenia. Brud domowy żyje w postaci grzybów, pleśni, bakterii i kurzu. Wszystkie te drobnoustroje świetnie się czują przy nas ze względu na dużą ilość ciepła, energii, pożywienia w domach oraz braku naturalnej cyrkulacji powietrza.

Nic dziwnego, że 90% chorób zakaźnych przenosi się w pomieszczeniach. Na otwartej przestrzeni kurz i drobnoustroje są niszczone, a w pomieszczeniach warunki przyczyniają się do ich rozmnażania. Jeśli spojrzymy na promień światła słonecznego, możemy zobaczyć małe unoszące się cząsteczki w powietrzu pomieszczenia. 80% zanieczyszczeń, które widzimy, to cząsteczki naszej martwej skóry.

Jednym z łatwiejszych i lepszych rozwiązań jest oczyszczacz powietrza. Oczyszczacze – jonizatory są w stanie przywrócić jakość powietrza w domach, biurach, obiektach przemysłowych, są też jonizatory samochodowe. Te małe urządzenia wypełniają przestrzeń zbilansowaną ilością jonów. Oczyszczacze są w stanie:

 • - Oczyścić i odświeżyć powietrze.
 • - Niszczą bakterie chorobotwórcze i wiele groźnych mikroorganizmów.
 • - Rozkładają toksyczne związki chemiczne, a nawet dym tytoniowy.

Oczyszczacze nie są urządzeniami medycznymi, ale usuwają prawie wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia, tworząc komfortowe warunki życia i utrzymując zdrowie, odciążając nasz organizm od niepotrzebnego wysiłku wkładanego w oczyszczanie powietrza własnym układem oddechowym. Regularnie korzystając z oczyszczacza powietrza, pozbędziesz się tych szkodliwych substancji:

 • - Dym (w tym tytoń).
 • - Kurz, sierść zwierząt.
 • - Alergeny.
 • - Bakterie i pleśń.
 • - Grzyby.
 • - Roztocza kurzu.
 • - Zapachy dowolnego pochodzenia.
 • - Chemikalia, toksyczne gazy.
 • - Pyłek kwiatowy.

Produkty przemiany materii kleszcza są najsilniejszym alergenem, który często może powodować bóle głowy, łzawienie oczu, przekrwienie błony śluzowej nosa lub uporczywy katar. Cząsteczki unoszące się w powietrzu powodują alergie, podrażnienia oczu, różne infekcje, ataki astmy, zmęczenie i depresję. Wszystkie te problemy rozwiązuje oczyszczacz powietrza. Usuwanie biologicznych zanieczyszczeń, zmniejsza możliwość przeziębienia.

Osoby z przeziębieniami, płucami, infekcjami oczu będą czuć się znacznie lepiej podczas korzystania z oczyszczaczy powietrza. Pleśń powoduje alergie, bóle głowy, zmęczenie, drażliwość i depresję. Oczyszczacz - ozonator niszczy wszystkie wymienione drobnoustroje pozostawiając jedynie czystość i świeżość. 

Top