• 22 czerwca 2024

W odpowiednich okolicznościach, nie ma nic złego w drobnych uderzeniach, zwłaszcza gdy przychodzi zaledwie sześć miesięcy po tym, jak urządzenie się poprawia. Dokładnie to samo zrobił OnePlus z 3000 złotymi OnePlus 7T Pro, nowo ulepszoną wersją OnePlus 7 Pro z początku tego roku. Przybywa do Europy i Azji, ale nie do USA.

Jeśli już przeczytałeś recenzję The Verge'a OnePlus 7T, będziesz wiedział, jakiego rodzaju usprawnień można oczekiwać od modelu Pro. Jest nowy tryb makro aparatu, większa bateria, a procesor telefonu jest również nieco szybszy w renderowaniu grafiki. Nie ma tu nic nadzwyczajnego, ale jest też lista ulepszeń, które zostały dodane bez żadnych kompromisów.

Następnie ponownie, jeśli już przeczytałeś naszą recenzję OnePlus 7T, będziesz również wiedzieć, że nazwaliśmy ten telefon "najlepszy z 7 Pro, za mniej", ponieważ z nim, OnePlus wziął Pro's super-slick 90Hz odświeżania, i dołączył go na urządzeniu, które kosztuje od 200 złotych do 500 złotych mniej. OnePlus 7T Pro jest obiektywnie lepszym telefonem niż OnePlus 7 Pro, ale teraz ma znacznie silniejszą konkurencję ze strony własnego producenta w postaci OnePlus 7T.

OnePlus 7T Pro jest urządzeniem bardzo podobnym do OnePlus 7 Pro, który został wydany wcześniej w tym roku. W rzeczywistości, jeśli wrócisz i przeczytasz naszą recenzję OnePlus 7 Pro z maja, prawie wszystkie punkty nadal odnoszą się do tego nowego urządzenia.

W szczególności, ekran OLED w 7T Pro jest tak samo olśniewający jak w 7 Pro. Nadal ma super gładką częstotliwość odświeżania 90Hz, jest super wyrazisty, kolorowy i jasny, a także elegancko wygina się wokół krawędzi urządzenia. Wciąż jest również całkowicie bez zarzutu, dzięki małemu 16-megapikselowemu wyskakującemu aparatowi fotograficznemu i wyświetlaczowi skanera linii papilarnych, który wciąż jest bardzo szybki.

Jeśli chodzi o zmiany, które OnePlus wprowadził w nowym telefonie, mogą być one nieco trudne do określenia. Weźmy na przykład uderzenie w specyfikację procesora. Program OnePlus wyposażył swoje najnowsze urządzenie w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, co teoretycznie oznacza, że jest o 15% szybszy w renderowaniu grafiki.

W praktyce jednak rzeczywista poprawa jest trudna do zauważenia. Powiem tylko, że nigdy wcześniej nie doświadczyłem spowolnienia podczas korzystania z telefonu. Niedawno wydane Call of Duty: Mobile działało znakomicie, pomimo wyświetlacza telefonu o wysokiej rozdzielczości 1440p i nie było żadnej czkawki, gdy przełączałem się między aplikacjami. Czy to jest poprawa w stosunku do 7 Pro? Trudno powiedzieć, ale ja na pewno nie narzekam.

To podobna historia, jeśli chodzi o żywotność baterii. OnePlus 7T Pro ma akumulator o pojemności 4,085mAh, czyli technicznie o całe 85mAh więcej niż 7 Pro. Czy to robi wymierną różnicę? Kogo to obchodzi. Liczy się to, że starałem się rozładować telefon o ponad 50 procent w ciągu dnia. Kiedy pozwoliłem, żeby telefon spadł do zera, stwierdziłem, że trwało to od 8:00 do 16:00 następnego dnia. Były to dwa stosunkowo lekkie dni użytkowania wypełnione głównie czytaniem e-maili i przeglądaniem Twittera, ale masz pomysł.

OnePlus 7T Pro wykorzystuje nowy model firmy Warp Charge 30T, który jest najwyraźniej o 23 procent szybszy niż standard Warp Charge 30 w 7 Pro. To działa dobrze, i może naładować moje urządzenie szybko, bez jego zbyt ciepło. Podczas ładowania całkowicie wyłączonego urządzenia stwierdziłem, że po zaledwie 12 minutach, 46 procent po 20 minutach, 96 procent po godzinie, pozostało mi w pełni naładowane urządzenie około godziny i pięciu minut po jego podłączeniu. Wciąż szkoda, że OnePlus używa własnej, autorskiej technologii szybkiego ładowania (więc nie dostaniesz tych samych wyników z ładowarek innych producentów), ale przynajmniej działa dobrze.

Sprzęt kamery wewnątrz 7T Pro jest w zasadzie niezmieniony w stosunku do 7T Pro, więc nie zamierzam spędzać zbyt wiele czasu na przykrywaniu starego gruntu. Przeanalizowaliśmy tę potrójną matrycę kamer dość obszernie w naszej oryginalnej recenzji 7 Pro, jak również gdy porównaliśmy ją z Pixelem 3A. Wystarczy powiedzieć, że z OnePlus 7 Pro dostaniesz rozsądne zdjęcia, ale nie będą one wiodące w swojej klasie, jak zdjęcia Pixela.

Nie oznacza to jednak, że kamera jest całkowicie niezmieniona, ponieważ OnePlus 7T Pro odziedziczył po 7T kilka sztuczek. Dostępny jest nowy tryb makro, który pozwala skupić się na obiektach znajdujących się w odległości zaledwie 2,5 cm, a tryb Nightscape działa teraz, gdy używasz aparatu szerokokątnego. Obydwa tryby dają rozsądne obrazy, ale to nic nadzwyczajnego.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to dostajesz ten sam OxygenOS-flavored wersja Android 10, który był obecny na OnePlus 7T, i można uzyskać pełny przegląd jego funkcji w naszym poprzednim przeglądzie.

OnePlus 7T Pro jest w każdym calu tym wspaniałym telefonem, którym był One Plus 7 Pro, gdy został wydany na początku tego roku. Podczas gdy wiele ulepszeń - takich jak większa, szybciej ładująca się bateria i szybszy procesor - jest niewielkich, żadna z nich nie ma żadnych zauważalnych wad. W zasadzie pod każdym względem, 7T Pro jest lepszym urządzeniem niż 7 Pro - choć różnica jest na tyle mała, że nie sądzę, aby jakikolwiek właściciel 7 Pro musiał się martwić o uaktualnienie.

To lepsze urządzenie, ale nie wiem, czy to oznacza, że jest to lepsza decyzja o zakupie. Ostatnim razem w zasadzie musiałeś kupić OnePlus 7 Pro, jeśli chciałeś jego piękny ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania. Ale tym razem możesz mieć 90Hz wyświetlacz w OnePlus 7T, a to kosztuje 150 funtów mniej. Oczywiście, jeśli się na to zdecydujesz, będziesz musiał się pogodzić z nacięciem, wyświetlaczem o niższej rozdzielczości i ekranem, który nie zakrzywia się wokół krawędzi urządzenia, ale te wydają się rozsądnymi kompromisami, biorąc pod uwagę różnicę w cenie. Jest też niedawno ogłoszony Google Pixel 4. Za £669, nie oferuje tak wiele oszczędności, i ma znacznie większe ramki ekranu, ale biorąc pod uwagę osiągnięcia Google, to może dostać lepszy aparat.

OnePlus 7T Pro to wysokiej klasy telefon z dość dobrym aparatem fotograficznym w cenie, która nadal jest tańsza niż wiele innych flagowych modeli. Nie sądzę, że to dość kradzież to było teraz, że OnePlus 7T odziedziczył co myślę, że jest to najlepsza funkcja 7 Pro, jego 90Hz odświeżania. Ale jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymujesz absolutnie najlepszy telefon, który OnePlus obecnie produkuje (i jeden z najlepszych ekranów smartfonów, full stop), to 7T Pro może jeszcze zarobić swoją cenę premium.

Top