• 18 lipca 2024

Przy tak szybkim tempie ewolucji smartfonów, zawsze coś czeka w skrzydłach. Niedługo po tym, jak podsłuchałeś najnowszą słuchawkę, spodziewasz się następnej wielkiej rzeczy.

Tutaj patrzymy na te telefony, które jeszcze nie zostały uruchomione, na nadchodzące telefony na 2020 rok. Będziemy uaktualniać tę listę na bieżąco, z tych urządzeń plotki uważamy, że są wiarygodne i ekscytujące.

Jeśli chodzi o już uruchomione telefony, zebraliśmy najlepsze smartfony na 2020 r. w innych miejscach - te, które uważamy za najlepsze we wszystkich platformach. Jeśli Twój budżet jest nieco mniejszy, dostępne są również nasze smartfony niskobudżetowe za mniej niż 200 funtów - a także średniej klasy - do 400 funtów. 

Xiaomi Mi 10 & Mi 10 Pro

Mi 10 i Mi 10 Pro zostały ogłoszone w Chinach 13 lutego, ale globalna premiera miała się odbyć na Mobile World Congress (MWC), który następnie został odwołany. Tak więc Mi 10 jest oficjalny, ale nie został jeszcze w pełni wprowadzony na rynek. Istnieją dwie wersje, obie z 6,67-calowym wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania 90Hz i tej samej ogólnej konstrukcji, ale z pewnymi różnicami w aparatach z tyłu, przy czym Mi 10 Pro jest nieco bardziej zaawansowany.

Motorola Moto Edge & Edge+ lub Moto One 2020

Motorola planuje uruchomienie nowego telefonu pod nazwą Edge, a może Moto One 2020. Niewiele wiadomo o tym urządzeniu, z wyjątkiem tego, że miało ono zostać uruchomione 23 lutego - ale zostało odwołane po odwołaniu MWC. Uważa się, że może to być nowy flagowy telefon klasy, ale mamy kilka szczegółów oprócz nazwy i że będzie miał wyświetlacz wodospadu i będzie wersja 5G. Obecnie nie wiadomo, kiedy może być uruchomiony.

Nokia 8.2 5G

Nokia i Qualcomm rozmawiają ze sobą za pomocą przystępnych cenowo telefonów 5G opartych na sprzęcie Qualcomm Snapdragon serii 7. Wiemy, że nadchodzą, ale nie wiemy wiele więcej o tym, co te telefony zaoferują - poza większą szybkością połączenia. HMD Global, który produkuje telefony Nokia, miał ogłosić te urządzenia na MWC 2020, ale wycofał się z pokazu. Podejrzewamy, że zostanie on nazwany telefonem Nokia 8.2, ponieważ jest to telefon średniego zasięgu czekający na aktualizację - i myślimy, że będzie on obsługiwał Snapdragon 765. Podejrzewamy, że zostanie ogłoszony 19 marca.

LG G9 ThinQ

Cechą wyróżniającą LG G9 wydaje się być system kamer z tyłu telefonu. Wyświetlacz ma około 6,6 cala, a całość wygląda jak LG G8, z wyjątkiem zmiany aparatu z tyłu. To wygląda jak ostrość dla LG, zwiększając wydajność aparatu w tym telefonie. Telefon ten był oczekiwany na Mobile World Congress, ale LG wycofało się z pokazu. Od tego czasu widzieliśmy premierę LG V60, ale G9 pozostaje nieobecny.

Apple iPhone SE 2/iPhone 9

Ten pojawia się co roku, ale teraz mamy lepszy pomysł na następny niedrogi telefon Apple. Plotki mówią, że iPhone SE 2 - lub iPhone 9 jak może być nazywany - będzie w zasadzie zaktualizowaną wersję iPhone 8. Będzie on zaprojektowany tak, aby był przystępny cenowo, aby przyciągnąć ludzi do systemu Apple bez konieczności płacenia dużych dolarów za najnowsze modele. Obecnie, plotki wskazują na uruchomienie pod koniec marca.

Oppo Find X2

Oryginalny Oppo Find X chciał naprawić problem z nacięciem za pomocą wyskakującej kamery. Teraz są doniesienia, że Oppo zamierza użyć kamery z pod wyświetlaczem do następnej iteracji Find X, potwierdzonej do uruchomienia 6 marca. W połączeniu z Snapdragon 865 - coś, co Oppo już potwierdził - może to być naprawdę ciekawy telefon. Wiemy też, że będzie miał częstotliwość odświeżania 120Hz i wyświetlacz 3K.

Huawei P40 & P40 Pro

Huawei nie miał łatwej drogi w 2019 roku, ale nadal ma ogromny rynek w Chinach, na który nie mają wpływu amerykańskie zakazy handlu, które wpływają na jego działalność w innych regionach świata. Mimo to, krąży wiele plotek o nowym telefonie. Zostanie on wprowadzony na rynek w Paryżu 26 marca, a plotki mówią, że będzie miał 64-megapikselowy aparat główny, będący częścią pięciokamerowego systemu Leica. Choć nie będzie uruchamiany z usługami Google, Huawei zaoferuje alternatywę, która zapewni Ci łączność - i będzie to telefon 5G.

OnePlus 8 & 8 Pro

Konstrukcja urządzenia OnePlus 8 jest już nieszczelna - a na wyświetlaczu znajduje się przednia kamera z otworem na dziurkacz. Zasadniczo wygląda on jak telefon Samsung, z zakrzywionym wyświetlaczem, dziurką po dziurce i potrójną kamerą z tyłu. Spodziewamy się, że ten telefon będzie wyposażony w najnowszy sprzęt Qualcomm Snapdragon 865 i prawdopodobnie zostanie uruchomiony około połowy kwietnia 2020 roku. Będzie również 8 Pro i spodziewamy się 120Hz wyświetlacz na tych telefonach.

OnePlus 8 Lite

OnePlus wygląda na to, że będzie oferował swój własny telefon w przystępnej cenie w OnePlus 8 Lite. Ten telefon może usiąść na sprzęcie MediaTek i pójść na kilka kompromisów, ale może też oferować bardziej przystępny cenowo punkt wejścia do urządzeń OnePlus. Podobno uruchamia się go wraz z OnePlus 8 - i może to być również niedroga słuchawka 5G.

Google Pixel 4a

Słuchawka Google w przystępnej cenie oferuje dostęp do tego wspaniałego aparatu Google, ale w telefonie, który jest bardziej przystępny. Wygląda na to, że będzie Pixel 4a do odwołania się do tych, którzy mają mniejszy budżet, wraz z dziurkaczem w przedniej kamerze, 3,5 mm gniazdo słuchawkowe i jeden aparat z tyłu. Spodziewamy się, że wystartuje około maja 2020. Toczy się debata na temat tego, czy będzie Pixel 4a i Pixel 4a XL.

Samsung Galaxy Fold 2 / Galaxy Z Fold 2

Plotki sugerują, że Samsung będzie aktualizować obecny Fold o nową generację telefonów. Oczekuje się, że będzie to flagowy telefon klasy, być może uzyskanie 108-megapikselowy aparat z S20 Ultra, Snapdragon 865 z 5G - być może S Pen wsparcia. Podejrzewamy, że będzie miał również ultra cienkie szkło Galaxy Z Flip.

Apple iPhone 12 i iPhone 5G

Z iPhone serii 11 uruchomiony i z drogi, wielkie pytanie ponad 5G pozostaje. Apple powiedział, że nie będzie uruchomić telefon 5G w 2019 i nie - ale na długo przed pojawieniem się iPhone 11 pojawiły się pogłoski o 2020 iPhone - iPhone 12. Mówi się o nowej konstrukcji squarer, bez nacięcia, 5G i wyświetlaczy OLED dla wszystkich trzech modeli. Ale czy to tylko lista życzeń fanów?

Nokia 9.2 PureView

Na ulicy mówi się, że Nokia chce zaktualizować Nokię 9, ale żeby dostać ją na Snapdragonie 865 opóźnia się do końca 2020 roku - najprawdopodobniej w sierpniu IFA. Prawdopodobnie jest to spowodowane pracą potrzebną do tego, aby system kamer działał na nowym sprzęcie. Gdzie była Nokia 9.1? Podobno nigdy nie pojawiła się wersja Snapdragona 855, co może oznaczać, że numer 9.1 został pominięty.

Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 ma wziąć 120Hz wyświetlacz z serii S20, aparat S20+ i przedstawić nowy telefon z S Pen uprawnień. Spodziewamy się dwóch rozmiarach, takich jak Uwaga 10, i uruchomić jakiś czas w sierpniu 2020 roku.

Top