• 22 lutego 2024
John Legere wykonał dość niesamowitą pracę przez siedem i pół roku jako dyrektor generalny T-Mobile. Wziął operatora, który miał problemy z połączeniem się z amerykańskim konsumentem, spóźnił się na ukończenie sieci 3G i 4G LTE i był ostatnim z czterech głównych amerykańskich liderów w zakresie abonentów. Stosując niekonwencjonalne metody (stawiając klienta na pierwszym miejscu, właściwie wiedząc o produktach, które sprzedaje jego firma) bombardował fale lotnicze najnowocześniejszymi reklamami, które energetyzowały konsumentów. Na koniec, Legere nagrodził swoich abonentów takimi darmowymi produktami jak Netflix i rozpoczął program nagród T-Mobile Tuesdays.
Legere dokonał niemożliwego, zmieniając T-Mobile w najbardziej innowacyjnego i najszybciej rozwijającego się z czterech głównych przewoźników
 
Legere przekształcił T-Mobile w najbardziej dynamicznego, innowacyjnego i najszybciej rozwijającego się z czterech głównych dostawców usług bezprzewodowych z terenu Stanów Zjednoczonych. I rzecz w tym, że zrobił to na swoich warunkach. Obrażając konkurencję, dostanie się do Twitter kłótni z naszym przyszłym prezesem, i pozwalając jego włosy rosną do długości gwiazdy rocka, Legere stał się ulubieńcem mediów, które faktycznie pomogły mu rozpowszechnić nazwę T-Mobile. Ostatecznie, T-Mobile przeskoczył Sprint, a z tym ostatnim teraz w fałdzie, T-Mobile jest teraz poważne zagrożenie dla Verizon i AT&T (lub "głupi i głupi" w Legere-lese).
 
Były dyrektor generalny T-Mobile John Legere odszedł z zarządu firmy
 
Kiedy John Legere opuścił stanowisko dyrektora generalnego 1 kwietnia (w dniu, w którym T-Mobile ogłosił, że oficjalnie połączył się ze Sprintem), oddał klucze swojemu długoletniemu praworęcznemu człowiekowi, Mike'owi Sievertowi. Nadal istniała pewna pociecha dla jego fanów, ponieważ Legere powiedział, że pozostanie w zarządzie T-Mobile do 4 czerwca. Ale wczoraj, w aktach 8K firmy w SEC, T-Mobile napisał: "24 kwietnia 2020 r., John Legere powiadomił T-Mobile US, Inc. że rezygnuje z członkostwa w Radzie Dyrektorów ("Rada") Spółki, ze skutkiem natychmiastowym, w celu realizacji innych opcji. Pan Legere zauważył, że nie złożył rezygnacji z członkostwa w Radzie Dyrektorów z powodu braku porozumienia z kierownictwem lub Zarządem w jakiejkolwiek sprawie. Wcześniej, w dniu 1 kwietnia 2020 r., po odejściu z funkcji Dyrektora Generalnego Spółki, Pan Legere oświadczył, że zamierza kontynuować pełnienie funkcji członka Rady przez pozostałą część swojej obecnej kadencji, która kończy się w dniu 4 czerwca 2020 r.".
 
W swoim oświadczeniu, panujący Dyrektor Generalny ds. sieci bezprzewodowych powiedział: "To był zaszczyt i przywilej prowadzić T-Mobile jako Dyrektor Generalny przez ostatnie siedem i pół roku i służyć w Radzie Dyrektorów. I choć odejdę z Zarządu zaledwie kilka tygodni wcześniej niż planowano, zapewniam, że pozostanę #1fanem T-Mobile'a!"
 
Choć nie mamy pojęcia, dokąd zmierza Legere, można sobie przypomnieć, że w listopadzie pojawiły się spekulacje, że do WeWork zwabił go były prezes Sprintu, Marcelo Claure. Tak się nigdy nie stało i Legere pozostał w T-Mobile. Jak na ironię, odejście Legere'a z T-Mobile następuje dzień po tym, jak jeden z jego głównych folderów, dyrektor generalny AT&T, Randall Stephenson, opuścił stanowisko w AT&T po 13 latach pracy jako CEO. Stephenson zostanie zastąpiony przez prezesa i dyrektora operacyjnego, Johna Stankeya.
 
Legere oczywiście nie odejdzie z pustymi rękoma. Z dokumentów SEC wynika, że były prezes jest obecnie właścicielem 2,5 miliona akcji T-Mobile o wartości 227 milionów dolarów. To na pewno kupi mu mnóstwo t-shirtów! Co ważniejsze dla klientów T-Mobile, Legere zostawia przewoźnika w doskonałej kondycji. Wraz z nabyciem Sprint i jego 2,5GHz średniego pasma częstotliwości, sieć 5G T-Mobile jest oczekiwana przez niektórych analityków, aby stać się najszybszym w stanach. W ciągu najbliższych kilku lat, operator twierdzi, że jego prędkość pobierania danych 5G będzie osiem razy większa niż 4G LTE i wzrośnie do 16 razy szybciej w ciągu sześciu lat.

Top