• 1 grudnia 2023

Google zabija różne funkcje VR Daydream od zeszłego roku, ale aplikacja nadal otrzymuje wsparcie do dnia dzisiejszego. Wraz z wydaniem Androida 11, dni Daydream VR się skończyły, jak Google właśnie potwierdził, nie będzie już naciskać aktualizacje dla aplikacji Daydream.

Decyzja Google nie jest naprawdę zaskakująca, biorąc pod uwagę, że zestaw słuchawkowy Daydream View został wycofany z użytku i nie jest już dostępny w sprzedaży. W związku z tym ci z Państwa, którzy posiadają taki zestaw słuchawkowy VR będą mogli nadal korzystać z aplikacji Daydream, ale wiedzą, że nie będzie otrzymywać żadnych dalszych aktualizacji.

Co ważniejsze, ponieważ Google nie obsługuje już aplikacji Daydream VR, może nie działać poprawnie na niektórych urządzeniach z systemem Android 11 lub później. Pomimo zmiany, Google mówi, że nie spodziewa się, że użytkownicy stracą informacje o koncie lub funkcjonalności dla innych aplikacji.

To samo odnosi się do usługi Daydream, co oznacza, że nadal można uzyskać do niej dostęp, ale nie otrzyma więcej oprogramowania lub aktualizacji zabezpieczeń. Głównym założeniem jest to, że możesz nadal korzystać z usługi Daydream.

Zestaw słuchawkowy Daydream View z aplikacjami innych firm, jeśli używasz go na urządzeniu z systemem Android 10 lub niższym. Jeśli przełączasz się na telefon z systemem Android 11, nie ma gwarancji, że aplikacja Daydream VR będzie działać bez zarzutu.

Top