• 22 czerwca 2024

Smartfony Realme pojawiły się całkiem niedawno na polskim rynku i już dziś nie ma wątpliwości, co do tego, że zdobywają sobie dużą popularność na nim. Coraz więcej osób zadaje więc pytanie o to, który model wybrać, aby czerpać jak największą satysfakcję z tego tytułu. Nietrudno się domyślić, że odpowiedź na nie wcale nie jest jednoznaczna.

Realme w teorii i praktyce

Realme to jedna z najnowszych marek smartfonów, z jakimi mogą się zaznajomić Polacy. Jest dostępna dopiero od niedługiego czasu, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że kampania tego producenta jest intensywna. Kolejne modele podbijają rynek, a sama firma nie ukrywa, że miała nadzieję na sukces świadoma tego, że Polacy mają słabość do tanich telefonów, w jakich specjalizuje się właśnie Realme. Pierwsza premiera dotyczyła trzech modeli, teraz jednak mamy do czynienia z dwukrotnie większą ofertą. Co więcej, możemy mówić o propozycjach reprezentujących praktycznie każdą półkę cenową. Warto poznać więc najciekawsze z telefonów.

Realme X50 Pro 5G

Realme X50 PRO

Prezentację wypada rozpocząć od najdroższego ze smartfonów firmy Realme, jakie można obecnie kupić w Polsce. Mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniem nieprzypadkowym, charakteryzującym się naprawdę wysoką jakością. Nie mogło być jednak inaczej, skoro zastosowanym tu procesorem jest Snapdragon 865, a do tego mamy do czynienia z błyskawiczną pamięcią LPDDR5 RAM i UFS 3.0. Atuty telefonu wcale się na tym nie kończą. Mamy przecież do czynienia także z ekranem oświetlanym z częstotliwością 90 Herzów, a tym samym z rozwiązaniem, które gwarantuje płynność zarówno w grach, jak i w animacjach. Tu nie trzeba martwić się o przycinanie obrazu nawet wtedy, gdy z telefonu korzysta się dość intensywnie. Ciekawym rozwiązaniem jest też ekran o przekątnej 6,44 cala Super AMOLED charakteryzujący się rozdzielczością Full HD+. Warto wspomnieć także o standardzie NFC, podwójnym głośniku i o dwóch kamerkach do selfie. Telefon jest wyposażony także w cztery aparaty fotograficzne. Nie są one może szczytem osiągnięć w telefonach komórkowych, ale nie można też mówić o tym, że ich możliwości są przeciętne. Jeśli uważamy, że szybko rozładowujący się telefon to wyjątkowy koszmar, z pewnością docenimy także ładowarkę charakteryzującą się mocą 65 Wolt. Pozwala ona na uzupełnienie baterii w telefonie nawet w kilkadziesiąt minut. Aż szkoda, że nie mamy tu także do czynienia z ładowaniem bezprzewodowym.

Realme 6 Pro

Realme 6 PRO

Jeśli nie myślimy o zakupie flagowca dochodząc do wniosku, że rozwiązanie ze średniej półki cenowej spełni nasze oczekiwania, z pewnością ucieszy nas model Realme 6 Pro. Jego specyfikacja także nie powinna nas rozczarować, o czym możemy przekonać się choćby analizując pojemną baterię wspierającą szybkie ładowanie. Dzięki temu czas jej pełnego ładowania przekracza ledwie godzinę znacząco poprawiając funkcjonalność tego telefonu. Wydajność środowiska także nie budzi poważniejszych zastrzeżeń, co nie byłoby z pewnością możliwe bez procesora Snapdragon 720G. Dodatkowo z pomocą przychodzi nam 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, nie ma więc powód do obaw o to, że system nie będzie działać odpowiednio szybko, a nam w pewnym momencie zabraknie miejsca na zdjęcia albo aplikacje. Nie musimy też obawiać się, że kłopotliwe będzie przechowywanie programów w pamięci wewnętrznej. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie wolne od wad. Użytkownicy zgadzają się, że zastosowany w nim aparat fotograficzny mógłby być lepszy, co daje o sobie znać zwłaszcza w nocy. Nie da się jednak ukryć, że nawet w wersji, w której jest dostępny, nie rozczarowuje. Plusem jest też niezły ekran IPS, dodatkowy slot na kartę pamięci i czytnik linii papilarnych.

Realme X3 SuperZoom

Realme X3 SuperZoom

Najnowszy smartfon firmy Realme zaimponował nawet tym osobom, które pochodziły do tej pory dość ostrożnie do propozycji tego chińskiego producenta. Jego wyjątkowość wiązała się przy tym z faktem szybkiego pojawienia się na polskim rynku. Takie tempo nie jest typowe nawet dla znanej z szybkości marki Xiaomi. Nie oznacza to jednak, że błyskawiczna promocja to jedyny atut tego modelu. Listę jego zalet rozpoczyna solidny procesor Snapdragon 855+ mający do pomocy 12 GB pamięci RAM. W pakiecie jest też sprawna pamięć UFS 3.0, możemy więc mieć pewność, że niewielkie jest ryzyko tego, że w pewnym momencie zabraknie nam mocy. Pewnym jest jednak to, że osoby zainteresowane zakupem tego telefonu komórkowego zrobią to przede wszystkim ze względu na obecność aparatu fotograficznego. Jest on złożony z kilku części. Tu warto wspomnieć o stabilizowanym optycznie teleobiektywie peryskopowym o rozdzielczości 8 MP z cyfrowym zoomem wynoszącym nawet 60X. Nie do pogardzenia jest też aparat główny o rozdzielczości 64 MP i oczko szerokokątne 8 MP. Ciekawie prezentuje się także ekran telefonu z odświeżaniem 120 Hz oraz mocna bateria 4200 mAh. Plusem jest też NFC, które gości w niemal wszystkich rozwiązaniach wprowadzonych przez Realme do Polski, ku dużej radości naszych rodaków przyzwyczajonych do płacenia za pośrednictwem telefonu.

Top