• 27 maja 2024

Xperia 5 została zaprezentowana na targach IFA 2019, kazuje się, że Sony pracuje nad modelem drugiej generacji o nazwie Xperia 5 II, który został już w pełni ujawniony.

Xperia 5 II wygląda bardzo podobnie jak Xperia 1 IIL, podobnie jak jego poprzednik, Xperia 5 II jest inspirowany większym rodzeństwem - Xperia 1 II. Sony wyposażyło smartfon w bardzo wysoki wyświetlacz 21:9, który prawdopodobnie mierzy w 6,1 cala.

Boczne ramki są niewiarygodnie cienkie, a Sony zachowało swój znak firmowy również na czole i podbródku. To wszystko oznacza, że nie ma potrzeby wykonywania kontrowersyjnego nacięcia lub otworu, aby umieścić w nim pojedynczą kamerę selfie i towarzyszące jej czujniki.

Mówiąc o kamerach, Sony wybrało system potrójnych kamer, który został opracowany we współpracy z ZEISS Optics. Model Xperia 5 pożyczył swoje czujniki od modelu Xperia 1 w 2019 roku, a model Xperia 5 II prawdopodobnie pójdzie w tym samym kierunku.

Jeśli rzeczywiście tak jest, klienci mogą spodziewać się znaleźć 12-megapikselowy aparat główny f/1,7 w telefonie w połączeniu z 12-megapikselowym teleobiektywem z 3-krotnym zoomem i 12-megapikselowym ultraszerokokątnym migawką, który obsługuje pole widzenia 124 stopni. Model Xperia 1 II posiada również czujnik czasu lotu 3D, ale wyciek z prasy sugeruje, że Sony wybrało go z modelu Xperia 5 II. Niejasne jest jednak, czy jest to spowodowane brakiem funkcjonalności, czy cięciem kosztów.

Czy ma na dedykowany aparat fotograficzny i przyciski wideo? Ostatnio smartfony Sony mają dedykowane przyciski migawki, ale Xperia 5 II może pójść o krok dalej. Po prawej stronie urządzenia znajdują się cztery przyciski, z których górny to regulator głośności, a dolny to czarny, który wygląda jak przycisk zasilania (który działa również jako skaner odcisków palców). Na dole znajdują się dwa tajemnicze przyciski.

Jest to czysto spekulacyjne na tym etapie, ponieważ nie ma konkretnych informacji, ale być może Sony wyposażyło Xperia 5 II w dedykowane przyciski do zdjęć i wideo. Naciśnięcie jednego z nich może spowodować otwarcie aplikacji aparatu w celu zrobienia zdjęć, podczas gdy drugi może rozpocząć filmowanie wideo. Te przyciski migawki mogą również podwoić się jako przyciski zoom przy lekkim naciśnięciu, choć jest to znowu spekulacja.

Spodziewajcie się flagowych specyfikacji w odniesieniu do urządzeń wewnętrznych, Xperia 5 II firmy Sony jest prawdopodobnie zasilana przez wysokiej klasy chipset Qualcomm Snapdragon 865 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Oczekiwana jest również obsługa kart MicroSD.

Programowo, Android 10 z minimalnymi zmianami w interfejsie użytkownika Sony jest prawdopodobnie zainstalowany fabrycznie. Ale szybka aktualizacja do Android 11 raz udostępnione publicznie jest bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę osiągnięcia firmy.Uzupełnieniem pakietu będą prawdopodobnie głośniki stereo i 3,5 mm gniazdo słuchawkowe, z których ten ostatni nie był obecny na oryginalnym Xperia 5. Nie ma jeszcze informacji na temat pojemności baterii.

Sony Xperia 5 II ogłoszenie, data wydania, cena

Sony prawdopodobnie ujawni Xperia 5 II w najbliższym czasie. Ale jeśli tak się nie stanie, odsłonięcie do końca września jest bardzo prawdopodobne.

Flagowce Xperia mają historię opóźnionych startów, więc Xperia 5 II prawdopodobnie nie będzie dostępny do zakupu do początku października najwcześniej.

Co do cen, nie byłoby zaskoczeniem, aby zobaczyć Xperia 5 II w sprzedaży detalicznej na 1999 dolarów w Stanach Zjednoczonych, w górę z 799 dolarów w ubiegłym roku. W końcu model Xperia 1 II kosztuje 1.199 dolarów.

Top