• 18 lipca 2024

Dodaliśmy Samsung Galaxy S21 jako pick upgrade dla ludzi, którzy chcą lepszą wydajność w grach lub bardziej płynne przewijanie ekranu niż Google Pixel 4a lub 4a 5G oferuje.

Telefony z systemem Android mogą się bardzo różnić zarówno w cenie i jakości - od zaledwie kilkuset dolarów do dobrze ponad tysiąc, i od niewiarygodnie frustrujące do niewiarygodnie imponujące. Spędzamy setki godzin każdego roku, testując najnowsze smartfony z Androidem, i uważamy, że Google Pixel 4a jest najlepszy dla większości ludzi. Oferuje znakomitą wydajność oprogramowania i aparatu, a kosztuje znacznie mniej niż modele z wyższej półki. Otrzymuje również gwarantowane aktualizacje oprogramowania przez dłuższy okres niż większość telefonów z systemem Android.

Nasz wybór

Google Pixel 4a
Najlepszy smartfon z systemem Android
Oferując najlepszą wersję systemu Android, z gwarantowanymi aktualizacjami do sierpnia 2023 roku - plus fantastyczny aparat - Pixel 4a przewyższa telefony, które kosztują kilka razy więcej.

Kluczowe specyfikacje:

Ekran: 5,8-calowy OLED Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania: 1080×2340, 60 Hz
Procesor: Qualcomm Snapdragon 730G Pamięć i przechowywanie: 6 GB RAM, 128 GB pamięci masowej
Aparaty tylne: 12,2 MP aparat główny Wymiary (wys. szer.): 5,7 na 2,7 na 0,3 cala
Google Pixel 4a to budżetowa wersja wycofanego już Pixela 4, ale zachowuje niemal wszystko to, co sprawiło, że tamten telefon był dobry. Pixel 4a ma Google czystą, szybką wersję Androida 11 z gwarantowanymi aktualizacjami przez lato 2023. Oferuje również wydajność aparatu, który jest lepszy niż to, co można uzyskać z telefonów, które kosztują trzy razy tyle. Jednak Pixel 4a nie jest tak szybki, jak Pixel 4a 5G czy Galaxy S21. Na dodatek, nie oferuje bezprzewodowego ładowania, a plastikowa obudowa nie jest wodoodporna. Ma jednak gniazdo słuchawkowe.

Wicelider

Google Pixel 4a 5G
Większy ekran i 5G
Pixel 4a 5G ma wszystko, co czyni 4a świetnym, plus szybszy procesor, większy ekran i łączność 5G - ale 5G nie jest jeszcze koniecznością.

Najważniejsze dane techniczne:

Ekran: 6,2-calowy OLED Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania: 1080×2340, 60 Hz
Procesor: Qualcomm Snapdragon 765G Pamięć i przechowywanie: 6 GB RAM, 128 GB pamięci masowej
Aparaty tylne: 12,2 MP aparat główny, 16 MP ultrawide Wymiary (wys. szer.): 6,1 na 2,9 na 0,3 cala
Google Pixel 4a 5G wygląda jak wysadzony w powietrze Pixel 4a i działa na tej samej doskonałej wersji Androida z gwarantowanymi aktualizacjami do jesieni 2023 roku. Ma również szybszy procesor, większy ekran, dłuższy czas pracy na baterii i podwójny zestaw aparatów z tyłu. Możesz chcieć kupić ten model nad 4a na wyświetlacz i lepszą żywotność baterii, ale nie warto wydawać więcej pieniędzy tylko po to, aby uzyskać 5G teraz.

Wybór aktualizacji

Samsung Galaxy S21
Potężniejszy telefon z Androidem
Ekran OLED o przekątnej 6,2 cala oferuje żywe kolory, głęboką czerń i wysoką częstotliwość odświeżania, dzięki czemu przewijanie i animacje są płynniejsze. Galaxy S21 ma także jeden z najszybszych dostępnych procesorów i cztery lata gwarantowanych aktualizacji, ale oprogramowanie Android firmy Samsung nie jest tak dobre jak wersja Google.
Kluczowe dane techniczne:

Ekran: 6,2-calowy OLED Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania: 1080×2400, 120 Hz
Procesor: Qualcomm Snapdragon 888 Pamięć i przechowywanie: 8 GB RAM, 128 GB pamięci masowej
Aparaty tylne: 12 MP aparat główny, 12 MP ultrawide, 64 MP zoom hybrydowy Wymiary (wys. szer.): 5,97 na 2,80 na 0,31 cala
Jeśli grasz dużo w gry na swoim telefonie i chcesz mieć bardziej wydajny procesor, lub jeśli chcesz płynniejszego przewijania i płynnych animacji, kup Samsung Galaxy S21. Urządzenie ma znakomity wyświetlacz OLED o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 1080p, odświeżany 120 razy na sekundę (120 Hz), dzięki czemu przewijanie i nawigacja w aplikacjach wyglądają imponująco płynnie. Procesor jest najwyższej klasy, więc S21 działa lepiej z ciężką wielozadaniowością i grami niż obecne telefony Pixel. Chociaż Samsung wziąć na Androida może być kłopotliwe i mylące w porównaniu z Google usprawnione wersji Pixel, Samsung nie obiecuje cztery lata aktualizacji (jeden rok dłużej niż Google oferuje). Można się spodziewać, że aktualizacje bezpieczeństwa, aby pokazać się szybko, gdy są dostępne, choć główne aktualizacje systemu (takie jak Android 11 do 12) zajmie kilka miesięcy dłużej, aby być dostępne na telefonach Samsunga.

Również wielki

Samsung Galaxy S21 Ultra
Bezkompromisowy telefon z Androidem
Szybki procesor, ogromny ekran i najbardziej imponujące aparaty w każdym telefonie z Androidem to tylko część tego, co sprawia, że Galaxy S21 Ultra jest najbardziej funkcjonalnym telefonem z Androidem. Ale powinieneś go kupić tylko wtedy, gdy jest w sprzedaży.

Najważniejsze dane techniczne:

Ekran: 6,8-calowy OLED Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania: 1440×3200, 120 Hz
Procesor: Qualcomm Snapdragon 888 Pamięć i przechowywanie: 12 GB RAM, 128 GB pamięci masowej
Aparaty tylne: 108 MP aparat główny, 12 MP ultrawide, 10 MP 3x teleobiektyw, 10 MP 10x teleobiektyw Wymiary (wys. szer.): 6.49 na 3.04 na 0.32 cala
Samsung Galaxy S21 Ultra ma wszystko, czego można chcieć w telefonie z systemem Android. Jego oszałamiający 6,8-calowy ekran jest większy niż te z wszystkich innych naszych picków, procesor jest szybki, obsługuje 5G na wszystkich przewoźników, i ma najlepszą jakość budowy każdego telefonu z systemem Android, z wołowiny aluminiową ramką, która owija się wokół modułu aparatu. Reszta z powrotem składa się z wytrzymałego, odpornego na odciski palców matowego szkła. Ten telefon Galaxy również w końcu bestseller linii Pixel, jeśli chodzi o fotografię, z kolekcji czterech przydatnych obiektywów aparatu, w tym 10x "peryskop" obiektyw zoom. Główną wadą jest wysoka cena telefonu 1,200 dolarów za 400 dolarów mniej, regularne Galaxy S21 daje ten sam procesor, to samo wsparcie 5G i ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania. S21 Ultra jest idealny, jeśli wymagasz najlepszej wydajności i funkcji z telefonu, ale należy go kupić tylko na sprzedaż - zalecamy zakup, gdy jest bliżej do 1000 dolarów lub jeśli masz starszy telefon Samsung do wymiany w.

android telefon

Top