• 18 lipca 2024

Przywitaj się z Huawei MatePad Pro 12.6 - najnowszym i najbardziej premium tabletem Huawei, który ma konkurować z takimi urządzeniami jak Apple iPad Pro czy Samsung Galaxy Tab S7+.

MatePad Pro ma kilka godnych uwagi cech - działa na systemie Huawei Harmony OS 2.0 zamiast Androida, ma chipset Kirin 9000E, obsługuje Huawei M-Pencil i Smart Magnetic Keyboard, i jest zbudowany wokół wspaniałego 12,6-calowego ekranu OLED.

W pudełku MatePad Pro znajduje się kabel USB, ładowarka 40W i klucz USB do 3,5 mm.

Po raz pierwszy w historii, Huawei preinstalował na tablecie swój własny system Harmony OS 2.0, zamiast Androida, ale zmiana nie jest tak drastyczna, jak się wydaje.

Główny interfejs jest bardzo podobny do tego, co można znaleźć na tablecie z Androidem lub iOS - masz aplikacje na wielu ekranach głównych, dock poniżej i ostatnio używane aplikacje obok niego. Przesunięcie palcem w lewym górnym rogu ekranu głównego powoduje wyświetlenie powiadomień, a w prawym górnym rogu znajduje się szybkie menu z przełącznikami i suwakiem jasności.

Możesz korzystać z maksymalnie czterech aplikacji na ekranie jednocześnie (tylko obsługiwane aplikacje) dla multitaskingu na podzielonym ekranie.

Zajmijmy się słoniem w pokoju - Huawei MatePad Pro nie obsługuje Usług Google Play, ale faktycznie można na nim instalować aplikacje z Androida albo przez Huawei AppGallery, albo przez side-loading. Pobranie APK i zainstalowanie go działa w przypadku niektórych aplikacji.

tablet multimedia

Huawei MatePad Pro staje się potężnym urządzeniem dzięki dodatkowi Huawei M-Pencil i Smart Magnetic Keyboard, które normalnie sprzedawane są oddzielnie. M-Pencil kosztuje €99, ale prawdopodobnie będzie dołączony do MatePad Pro, podczas gdy Smart Magnetic Keyboard kosztuje €129.99 samodzielnie.

M-Pencil musi być sparowany z MatePad Pro, zanim będzie można z niego korzystać. Jest on magnetycznie przymocowany do boku tabletu i trzyma się bardzo mocno. M-Pencil ma do 10 godzin pracy na baterii i ładuje się, gdy jest z boku tabletu lub poprzez własną ładowarkę magnetyczną. Świetnie leży w dłoni i jest radosny w użyciu jako pióro do robienia notatek.

Dla tych, którzy wolą robić notatki z dedykowaną klawiaturą, Smart Magnetic Keyboard jest świetnym narzędziem. Klawisze są czułe na dotyk i mają rozsądny skok jak na takie akcesorium. Od razu przyzwyczailiśmy się do używania typowych skrótów klawiaturowych, takich jak Alt + Tab i powrót do ekranu głównego za pomocą przycisku Apps + D (analogiczny do skrótu Windows).

Korzystanie z obu akcesoriów na MatePadzie Pro Korzystanie z obu akcesoriów na MatePadzie ProJest jeszcze wiele do omówienia, więc zostańcie z nami na szczegółową recenzję Huawei MatePad Pro!

 

Top