• 18 lipca 2024

Nasze top 9 najlepszego oprogramowania do Androida

Zagwarantuj sobie bezpieczeństwo plików w odpowiedni sposób! Odszukuj, zabezpieczaj, śledź, przyśpieszaj i tak dalej… To ogromnie ważna chwila, gdy odszukasz istotny plik, który był usunięty z tabletki z systemem Android bądź z telefonu. Być może był to ważny dokument, który jest Ci potrzebny do pracy lub był to plik będący wspomnieniem szczęśliwych momentów, które pozostały pięknym wspomnieniem.

Utracenie pliku zawsze jest bolesne, niezależnie od tego co to było. Powodów utraty akt w systemie iOS bądź Android jest wiele, np. nieposiadanie kopii zapasowej, niewłaściwe działanie karty pamięci, przypadkowe usunięcie, usterka zakorzenienie i tym podobne.

Co zatem możesz zrobić, gdy uświadomisz sobie, że Twoje pliki w telefonie zniknęły i nie potrafisz ich odnaleźć? Czy istnieje możliwość, aby móc je w bezpieczny sposób odzyskać?

Oczywiście, a jest to oprogramowanie Android do odzyskiwania plików, które przychodzi na zdjęciu!

Jaki jest system działania oprogramowania do odzyskiwania plików na Androidzie?

Kłopot polega na tym, że gdy usunięty zostanie plik, to informacje z tego pliku nie są całkowicie wyczyszczone. System Android oznacza ten punkt jako pusty i plik traktowany jest jako brakujący. W związku z tym nie można zobaczyć pliku, a sam punkt może zostać zajęty przez inne, nowe dane. Gdy punkt ten jest zajęty przez oryginalne pliki, to możesz stwierdzić, że twoje dane są utracone.

Telefony z systemem Android w przeważającej większości nie są wyposażone w kosz na śmieci, przez to nie da się odzyskać plików dzięki niemu. Na szczęście oprogramowanie służące do odzyskiwania plików z Androida może zostać wykorzystane do ratowania danych. Oprogramowanie to ma możliwość przeszukiwania pamięci w telefonie z system Android, aby odnaleźć strony, które oznaczone zostały jako 0 celem wyszukania plików, które mogłyby zostać odzyskane.

Co ważne, oprogramowanie ma możliwość składania razem odzyskiwalnych plików, dzięki czemu nadany jest im format możliwy do odzyskania. Oprócz tego zalecane jest, aby korzystać z oprogramowania do odzyskiwania danych, zaraz po tym, gdy plik zostanie usunięty, bo wtedy szanse na odzyskanie plików stają się całkiem spore.

W celu odzyskania danych, zwykle wystarczy zastosować trzy proste kroki:

Właściwe połączenie sprzętu z komputerem, na którym zostało zainstalowane narzędzie do odzyskiwania plików.

Wybranie rodzaju pliku, a w dalszej kolejności skanowanie.

Wybranie poleconych plików oraz odzyskiwanie danych.

Poniżej przedstawiamy część programów, dzięki którym możliwe jest odzyskiwanie plików ze sprzętów z systemem Android.

Tenorshare UltData

Tenorshare to program, który uznawany jest za jeden z najlepszych możliwych do znalezienia oprogramowań do odzyskiwania plików. Posiada on największy wskaźnik sukcesu w tym obszarze i wykazuje kompatybilność z ponad 6000 narzędziami, takimi jak Oppo, Huawei, Samsung, Xiaomi i wiele innych.

Dzięki temu typowi oprogramowania możliwe jest odzyskiwanie wiadomości z Whatsup’a oraz usuniętych plików ze smartfona bez konieczności używania root’a. Nie stanowi to żadnego problemu. Nawet w sytuacji, gdy nie posiadamy kopii zapasowej, możliwe jest przy tym narzędziu odzyskanie dokumentów, naklejek, filmów, głosów itd. na Whatsuppie.

Dzięki Tenorshare odzyskasz wszystkie ważne pliki, takie jak istotne kontakty, rekordy połączeń, cenne zdjęcia z galerii oraz inne dane z pamięci wewnętrznej. Aby to osiągnąć, należy zaopatrzyć swoje urządzenie w ten program.

Odzyskiwanie plików jest możliwe w takich sytuacjach jak:

Mimowolne skreślenie.

Zepsucie ekranu.

Wyrządzenie szkód przez wodę.

Korzeń systemu.

Zderzenie z systemem operacyjnym.

Pliki można odzyskać zarówno z karty SD, jak i z pamięci wewnętrznej. Możliwe jest także wyświetlenie podglądu danych przed ich odzyskaniem. Urządzenie działa w pełni bezpiecznie, służy tylko do odzyskiwania plików,

Dr Fone

Dr Fone jest kolejnym oprogramowaniem, które służy do odzyskiwania plików. Ten program jest pierwszym na świecie, świadczącym usługi do odzyskiwania danych do użytku osobistego. Dr Fone jest liderem w tej dziedzinie od ponad ośmiu lat. Program obsługuje powyżej 6000 sprzętów z systemem Android. Istnieje nawet możliwość wyodrębniania plików z uszkodzonych smartfonów Samsung.

Ten rodzaj oprogramowania pozwala na odzyskiwanie szerokiego zakresu rodzaju danych, takich jak wiadomości tekstowe, muzyka, zdjęcia, kontakty, filmy, dokumenty i wiadomości WhatsApp dla obsługujących go telefonów. Dzięki temu narzędziu, możemy odzyskać utracone pliki niezależnie od scenariusza. Przykładowo: nieumyślnego skasowania, zapomnianego hasła, awarii systemu, błędu zakorzenienia, kłopotów z kartą SD, uszkodzenia, resetu fabrycznego, czarnego ekranu, itd.

Dr Fone umożliwia skanowanie, a w dalszej kolejności podglądanie utraconych danych, żeby odzyskać wybrane bądź wszystkie pliki przy bardzo prostej obsłudze – wystarczy do tego tylko kilka kliknięć. Oprogramowanie ma w swojej ofercie trzy tryby odzyskiwania, są to: karty SD, pamięć wewnętrzna oraz uszkodzone urządzenie.

iMyFone

iMyFone ma do zaoferowania prosty sposób odzyskania usuniętych plików tabletów lub smartfonów z systemem Android. Istnieje nawet możliwość odzyskania ich z telefonów, które uległy uszkodzeniom. Ten program obsługuje wiele telefonów z systemem Android, a także rodzajów danych, m.in. zdjęcia, kontakty, dzienniki połączeń, wideo, pliki audio, dane oraz dokumenty WhatApp.

D-Back

D-Back gwarantuje swoim klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz szybkie odzyskiwanie plików po ich usunięciu lub utracie w wyniku uszkodzenia przez wodę, czarnego ekranu, ataku wirusa, awarii systemu, korzenia systemu, zapomnianych haseł oraz urządzenia, które nie reaguje na scenariusze.

Program ten daje możliwość odzyskiwania danych zarówno z karty SD, jak i pamięci wewnętrznej. Istnieje możliwość podglądania oraz filtrowania danych danych przed ich pobraniem. Odzyskanie danych jest możliwe niezależnie od tego, czy sprzęt jest zakorzeniony czy nie.

EaseUS

Program EaseUS jest niezwykle prosty w obsłudze i umożliwia skuteczne odzyskiwanie usuniętych danych, takich jak filmy, audio, kontakty, dokumenty, wiadomości tekstowe itp. Oprogramowanie obsługuje więcej niż 6000 urządzeń z systemem Android, w które wliczają się m.in. Sony, Samsung, HTC, OnePlus, LG, Asus i wiele innych.

Możliwe jest dzięki niemu odzyskiwanie plików zarówno z karty SD, jak i z pamięci wewnętrznej. Program odzyskuje dane po awarii urządzenia, niewłaściwej obsłudze sprzętu, ataku wirusów, przypadkowych uszkodzeniach, problemach z kartą SD i innych. Trzeba jedynie podłączyć sprzęt, rozpocząć skanowanie w celu znalezienia utraconych danych i odzyskać pliki na których nam zależy w krótkim czasie.

Program EaseUS zapewnia pełnię bezpieczeństwa oraz prywatność danych. Oprócz tego proponuje bezpłatne aktualizacje na całe życie, co pozwala cieszyć się najnowszą wersją oprogramowania tuż po jego wydaniu. Dodatkowo w przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności, możliwe jest szukanie darmowej pomocy technicznej.

Program umożliwia wcześniejsze podglądanie plików możliwych do odzyskania oraz filtrowania ich, aby najpierw sprawdzić ich jakość. Możliwe jest także obserwowanie zmian w czasie rzeczywistym, gdyż program powiadamia o wynikach odzyskiwania, wysyłając informacje do centrum powiadomień.

PhoneRescue

PhoneRescue to prawdopodobnie jedyny program, pozwalający na odzyskanie utraconych plików oraz przywrócenie ich bezpośrednio do twojego smartfonu. Nie ma znaczenia, czy zakorzenisz urządzenie czy nie, wciąż możliwe jest znalezienie i odzyskanie usuniętych plików.

Program daje możliwość przywrócenia różnych rodzajów danych z telefonu, w tym znajdują się załączniki czy dane WhatsApp. PhoneRescue korzysta z najnowszych technologii i dostosowuje je do każdego tabletu czy smartfona. Program odzyskuje pliki z niezwykłą szybkością.

Oprócz tego PhoneRescue umożliwia zapisanie urządzenia, nawet kiedy jest ono zablokowane wzorem, odciskiem palca czy hasłem, bez utraty plików.

FonePaw

FonePaw obsługuje sprzęty z systemem Android, pozwalając na odzyskanie utraconych multimediów oraz tekstów. Skanowanie tego narzędzia jest niezwykle szybkie, a przy tym zapewnia ono ochronę prywatności danych, w tym wiadomości, filmów, zdjęć, dzienników połączeń, mediów oraz dokumentów WhatsApp.

Program umożliwia obsługę różnego zakresu formatów plików, takich jak ZIP, RAR, Excel, PPT, PDF, HTML, Word i wiele innych. Nie jest istotne, czy utracenie danych wyniknęło z awarii systemu operacyjnego, migania pamięci ROM, przypadkowego uszkodzenia, kłopotów z SD czy ataku wirusów – program pozwala na przywrócenie ich wszystkich.

FonePaw obsługuje ponad 6000 urządzeń z systemem Android. Poza tym posiada również funkcje gwarantujące ekstrakcję danych z uszkodzonych sprzętów z Androidem, razem z odtwarzaniem oraz kopią zapasową.

Wiertarka tarczowa

7-Data Recovery, wykorzystywany teraz przez Disk Drill, działa dzięki potężnej technologii do odzyskiwania plików ze sprzętów z systemem Android. Bezpłatny i prosty w obsłudze, pozwala na powrót odzyskać dane po ich uszkodzeniu bądź przypadkowym usunięciu.

Typy danych, które odzyskiwane są przez ten program to m.in. aplikacje, dokumenty, pliki muzyczne, bazy danych, wideo, e-maile i wiele innych. W celu odzyskania danych konieczne jest podłączenie sprzętu z systemem Android do komputera. Należy to zrobić po włączeniu trybu „Mass Storage”. W dalszej kolejności należy otworzyć oprogramowanie oraz skanować celem odzyskania utraconych danych. Jeżeli jednak tryb „Mass Storage” nie jest dostępny na naszym urządzeniu, konieczne jest najpierw jego zakorzenienie.

Ten program odzyskuje dane nie tylko ze smartfonów z systemem Android, ale również z TV Boxów oraz Android tabel.

AirMore

Jeżeli usunęliśmy część przydatnych plików z urządzenia w wyniku migania pamięci ROM, aktualizacji systemu, przez przypadek lub zakorzenienie systemu, to oprogramowanie AirMore daje nam możliwość przywrócenia danych, które nigdy nie zostały utracone. Program proponuje szybkie odzyskiwanie plików zarówno z karty SD, jak i pamięci wewnętrznej sprzętu.

AirMore pozwala odzyskiwać z wewnętrznej pamięci masowej takie dane jak: wideo, wiadomości, kontakty, zdjęcia, dzienniki połączeń, audio, dane oraz dokumenty WhatsApp. Z karty SD oprogramowanie pozwala na odzyskiwanie takich danych jak audio, zdjęcia, wideo oraz dokumenty.

Jeśli dojdzie do uszkodzenia sprzętu, awarii systemu, upuszczenia sprzętu do wody – możliwe jest odzyskanie jego plików. Niestety, funkcja ta może być stosowana tylko w modelach Samsung Galaxy, ale już niebawem oprogramowanie będzie obsługiwało więcej urządzeń.

Ashampoo® Undeleter

Już więcej nie doświadczysz trudności związanych z utraconymi przypadkowo danymi. W naszej codzienności w towarzystwie komputerów co jakiś czas może dochodzić do mniejszych bądź większych katastrof. Wywołuje to irytację, gdy nagle ważny dokument, wspaniałe zdjęcie czy ulubione MP3 stają się przypadkowo usunięte bądź zostaną zgubione. Wówczas naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi Ashampoo® Undeleter – dzięki niemu odzyskane utracone dane w niedługim czasie.

Jeżeli zatem doszło do nieumyślnego usunięcia twojego ulubionego utworu z urządzenia, to nie musisz się tym martwić. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy wykorzystać efektywną funkcję wyszukiwania Ashampoo® Undeleter – konieczne jest jedynie zlecenie oprogramowaniu wygenerowania listy utraconych danych. Tego rodzaju lista wyświetla też stan poszczególnych plików. W związku z tym dowiadujemy się, czy dane można odzyskać całkowicie, częściowo lub czy w ogóle jest to niemożliwe. W dalszej kolejności możliwe jest odzyskanie ulubionej piosenki wyłącznie przy użyciu jednego kliknięcia w wybranej lokalizacji.

Ashampoo® Undeleter i jego funkcja odzyskiwania wyróżnia się obszernością i tym, że nie ogranicza się wyłącznie do dysków twardych urządzenia. Utracone dane można też wykryć oraz odzyskać na pamięciach USB, zewnętrznych dyskach USB oraz pozostałych nośnikach danych.

Istotne funkcje oprogramowania w pigułce:

Odzyskiwanie plików na partycjach z aktywnym szyfrowaniem NTFS

Odzyskiwanie plików i katalogów na NTFS oraz FAT 12, 16, 32 partycje

Odzyskiwanie alternatywnych strumieni danych (ADS) na partycjach NTFS

BARDZO szybki algorytm MFT i FAT, a także bardzo szybkie odzyskiwanie danych

Szybki i tym samym intuicyjny interfejs użytkownika

Obsługa wszystkich znanych systemów plików w systemie Microsoft Windows®

Ocena i oszacowanie stanu obiektów możliwych do odzyskania

Nieograniczona ilość odzyskiwalnych obiektów (plików, katalogów).

Podsumowanie:

Stracenie plików stanowi bolesne doświadczenie, szczególnie kiedy nie powinniśmy sobie pozwalać na ich nieodwracalną utratę. To się jednak czasem zdarza i jest nieuniknione. Nie warto się tym martwić, ponieważ jak widzimy istnieje wiele programów do odzyskiwania utraconych danych w systemie Android, które umożliwiają faktyczne przywrócenie plików. Bez względu na to, jakiego sprzętu używasz, a także jaki typ danych został utracony, programy do odzyskiwania danych gwarantują szybki, bezpieczny oraz pewny sposób ich odzyskania.

Top