• 1 grudnia 2023

Galaxy Z Fold 2 5G Mimo, że Samsung nie wydał jeszcze swojego znacznie bardziej wytrzymałego, potężnego i pięknego sequela pierwszej generacji Galaxy Fold, firma już podobno pracuje na mgnieniu oka dodatkowych składanych urządzeń, które mogłyby zobaczyć światło dzienne gdzieś w przyszłym roku lub tak.

Prawdopodobnie będą to zarówno właściwa kontynuacja Galaxy Z Flip, jak i jakiś tańszy model małży, a także w sumie trzech nowych członków rodziny Galaxy Z Fold. Ten ostatni składa się tylko z niedawno zaprezentowanego wariantu Z Fold 2 5G i 2019 non-Z OG Galaxy Fold, więc jeśli Samsung rzeczywiście planuje wprowadzić Z Fold Lite, Z Fold 3, i Z Fold S w najbliższej przyszłości, to wyraźnie sugeruje, że firma ma na celu przekształcić składane do masowych produktów.

Niestety, są dość lekkie na razie na szczegóły, a Twitter tipster za trzy wyżej wymienione nazwy słuchawek nie jest dokładnie najbardziej renomowanym źródłem informacji niejawnych na niepublikowanych smartfonów, choć według SamMobile, był to jeden z pierwszych w historii plotkarze, aby zgłosić na oryginalnym 5G-z obsługą Galaxy Fold w ubiegłym roku.

Galaxy Z Fold Lite był w wiadomościach już wcześniej

Oprócz możliwego zmuszenia Samsunga do opóźnienia komercyjnego debiutu Galaxy Z Fold 2 5G o kilka tygodni, pandemia koronaawirusa mogła doprowadzić do zmiany harmonogramu wydania Z Fold Lite pierwotnie planowanego na koniec 2020 roku.

Ten rozwodniony model Galaxy Z Fold jest obecnie powszechnie oczekiwany jako oficjalny nie wcześniej niż na początku przyszłego roku, prawdopodobnie przypominający Galaxy Fold pierwszej generacji bardziej niż znacznie ulepszony Z Fold 2 5G.

To może, ale nie musi być prawdziwy projekt Galaxy Z Fold Lite.

Oznacza to, że tania i krucha plastikowa powłoka głównego ekranu prawdopodobnie powróci, zastępując najnowocześniejszą technologię Ultra-Thin Glass (UTG) Galaxy Z Flip i Z Fold 2 5G. Jeśli jesteś skłonny pójść na ten kompromis i zadowolić się rodzajem tworzywa sztucznego zwanego Bezbarwnym Poliimidem (CPI), plotki mówią, że będziesz w stanie uzyskać fantastycznie wyglądającą składaną słuchawkę w zamian za 900 lub nawet mniej dolarów.

Oczywiście, Galaxy Z Fold Lite jest mało prawdopodobne, aby wyglądać tak fantastycznie, jak Z Fold 2 5G, prawdopodobnie sportowy podstawowy elastyczny wyświetlacz z dużym nacięciem i podziałowym paskiem w stylu wtórnego panelu do alarmów, powiadomień i nie wiele innych. Niedrogi telefon może również pożyczyć podwójny system kamer wstecznych z zeszłorocznego Galaxy Fold, choć jest wyraźnie zbyt wcześnie, aby być pewne rzeczy, takie jak specyfikacje obrazowania, mocy przetwarzania lub pamięci i opcji przechowywania.

Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Fold S są w dużej mierze ukryte w tajemnicy.

Jeśli Samsung naprawdę myśli o wyciągnięciu wtyczki na Galaxy Note serii (który pozostaje duży, jeśli), to na pewno ma sens, aby Galaxy Z Fold lineup być rozszerzane co jesień. A jeśli Galaxy Z Fold 2 5G's follow-up effort włamuje się do głównego nurtu, możemy również zrozumieć, dlaczego Samsung chciałby oddzielnie eksperymentować z różnymi dziwacznymi składanymi koncepcjami.

Wprowadź Galaxy Z Fold S, który może być pierwszym na świecie smartfonem składanym zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu elastyczność i wszechstronność Z Fold 2 5G i Z Flip 5G osiągnie zupełnie nowy poziom.

Huawei Mate Xs to sprawa czysto zewnętrzna.

Choć nie jesteśmy do końca pewni, jak coś takiego mogłoby w ogóle zadziałać, z pewnością jesteśmy podekscytowani zarówno Galaktyką Z Fold S, jak i Galaktyką Z Fold 3, które mają zintegrować obsługę pióra S i technologii UTG.

Nie jesteśmy szczególnie podekscytowani tym, że Samsung zdoła naprawić "problem cenowy" w Galaxy Z Fold trzeciej generacji w S Pen-wielding. Dodawanie możliwości trzpieni pomiarowych do urządzenia składanego jest znacznie delikatniejszą i bardziej skomplikowaną sprawą niż po prostu... dodanie samego pióra S Pen.

Firma musi jeszcze bardziej wzmocnić wyświetlacz i wdrożyć funkcję digitalizatora, która jest dość kosztowna, co zagraża masowej atrakcyjności Galaxy Z Fold 3, która niewątpliwie oferuje wszystko, począwszy od standardowej łączności 5G po najnowszy Snapdragon SoC, całą masę pamięci, pamięci masowej i szereg najnowocześniejszych kamer.

Top