• 22 czerwca 2024

Konsole do gier są bardzo popularne, ale też dosyć drogie, więc coraz więcej osób zastanawia się jaki dokładnie model wybrać dla siebie, by spełniał ich wymagania, a przy ty nie był przesadnie kosztowny. Ktoś, kto nie jest w ogóle w temacie, będzie zapewne zdziwiony, że powstało już wiele generacji tych produktów - pod koniec roku 2020 mają pojawić się na rynku urządzenia aż 9 generacji, co najlepiej obrazuje zmiany i dokonujący się postęp technologiczny. Jednocześnie do tego czasu króluje jeszcze generacja 8, ciesząca się dużą popularnością i posiadają mnóstwo fanów. Kto chciałby zakupić dla siebie konsolę do gier, może wybierać wśród wielu cenionych produktów tej właśnie generacji i na pewno się nie zawiedzie ich jakością. Nie będzie też musiał zaraz poszukiwać nowszego modelu, gdyż w przeciwieństwie do komputerów osobistych konsole do gier łatwo dostosowują się do zmian i mogą być używane do grania w nawet najnowsze gry. Wybór odpowiedniego modelu dla siebie tym bardziej jednak nie jest łatwy, gdyż jest to zakup na dłuższy czas. Być może dzięki naszym podpowiedziom zainteresowani łatwiej znajdą konsolę do gier dla siebie!

Jak wybrać konsolę do gier?

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na poszczególne cechy konkretnych produktów, a więc ich możliwości programowe. Im lepsze parametry posiada konkretny produkt, tym lepiej można go ocenić. Są takie kwestie, które mogą zostać łatwo porównane, a więc da się sprawdzić czy na przykład wydajność procesora jest lepsza w takim, czy też może w innym urządzeniu. Sprawdźmy więc jaka jest moc oferowanych na rynku produktów, jaką operują jednostką graficzną, jak szybki posiadają procesor i jaką mogą się pochwalić pamięcią RAM. Sporo graczy wybierając produkt dla siebie kieruje się też możliwościami danego urządzenia gdy chodzi o gry - to znaczy jakie tytuły będą mogły być obsługiwane przez konkretny produkt danej marki. Warto bowiem wiedzieć, że są i takie gry, które powstają z myślą o odtwarzaniu na konkretnej konsoli. Jeśli więc ktoś posiada jakieś ulubione tytuły, czegoś konkretnego chciałby spróbować i coś kupić, musi wziąć to pod uwagę gdy wybiera konsolę dla siebie. Pod tym względem w tej chwili najlepiej wypada PlayStation, gdzie biblioteka dostępnych gier jest najobszerniejsza i cały czas dochodzą do niej kolejne. Co więcej, są to także tytuły uznawane za ekskluzywne, a więc ściśle powiązane z tą platformą. 

Czym się kierować wybierając konsolę?

Oczywiście, czytając opisy konkretnych modeli, zwraca się również uwagę na ogólną obsługę - na przykład intuicyjny interfejs. Trzeba też przemyśleć kwestię ewentualnego zabierania ze sobą - czy ktoś potrzebuje konsoli przenośnej, czy raczej woli wersję stacjonarną? Są i konsole przenośne oraz stacjonarne w jednym. Jak więc widać, jest naprawdę sporo rzeczy na których trzeba się skupić, gdy wybiera się model dla siebie. To tym trudniejsze, jeśli wybiera się produkt dla kogoś innego - na przykład jako prezent. Warto wówczas kierować się podpowiedziami specjalistów, ale i własną intuicją. Rzecz jasna, czyjeś opinie i upodobania to jedno, a możliwości finansowe to drugie. Ceny poszczególnych produktów nie są niskie, co wpływa oczywiście na ich popularność. W dodatku chodzi nie tylko o koszt zakupu samej konsoli, ale także i gier, pozwalających z niej korzystać. Warto posłużyć się przykładem konsoli Nintendo Switch, która w naszym kraju jest bardzo popularna, jednak gry na nią są dosyć drogie. W dodatku ich ceny nie zmieniają się w szybkim tempie - spadają bardzo powoli. Decydując się na zakup tej konsoli, trzeba to brać pod uwagę i wliczyć w koszty późniejszego użytkowania. Do gier można mieć oczywiście dostęp dzięki wykupieniu specjalnych abonamentów, co obniża koszty. Na szczęście wszystkie konsole na to pozwalają. Posiadają również dostęp do wielu innych usług dodatkowych, co jest zawsze kolejnym plusem. Niewątpliwie jednak sam abonament także kosztuje, więc trzeba mieć to na uwadze, gdy kupuje się konkretny model konsoli do gier dla siebie. 

Jaka marka konsoli do gier jest najlepsza?

Wybierając konsolę do gier dla siebie, można zdecydować się na różnego rodzaju marki. Najpopularniejsze są zdecydowanie produkty od Nintendo, Xbox oraz Microsoft Playstation. Każda z firm nieco się od siebie różni. Warto pamiętać, że nawet przy podobnych parametrach, konsole będą nieco odmienne i będą pozostawiały po sobie inne wrażenia. Każda z nich ma jednak niewątpliwe zalety, które pozwalają im wysunąć się na prowadzenie pod pewnymi względami. Na przykład jeśli ktoś szuka konsoli do grania w ekskluzywne gry, powinien wybrać PlayStation 4. Komu zależy na solidnym, przenośnym urządzeniu, lepiej zrobi gdy zakupi Nintendo Switch, a jeśli poszukuje się najsolidniejszego, najmocniejszego obecnie jakościowo produktu, dobrym wyborem będzie Xbox One. Podobne spostrzeżenia można mnożyć - jak widać każda z konsoli wyróżnia się czymś szczególnym, będąc najlepsza pod jakimś względem. Trzeba się więc zastanowić co jest dla nas, jako dla kupujących najważniejsze i wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb. Konsole do gier - ranking produktów

Żeby jeszcze lepiej pomóc w wyborze odpowiedniej konsoli do gier, przygotowaliśmy dla zainteresowanych ranking produktów, które można w tej chwili znaleźć na rynku. Pozwoli to przybliżyć co ciekawsze modele, które są w tej chwili dostępne. Zestawienie wykorzystuje przy tym najpopularniejsze obecnie konsole do gier, które wyróżniają się jakimiś ciekawymi szczegółami, co decyduje o dużym zainteresowaniu użytkowników.

Po co warto sięgnąć i dlaczego?

  1. Sony PlayStation 4 Pro 1TB - na pierwszym miejscu znalazł się produkt marki Sony, przeznaczony dla fanów naprawdę wymagających gier. Wszystko dlatego, że konsola do gier od Sony posiada naprawdę dobrą moc i świetne parametry. Sprawdzi się nawet przy wymagających tytułach. Można z niej zresztą korzystać również na telewizorach, choć tych nowoczesnych, działających w 4K. Oferuje też funkcję gry zdalnej. 
  2. Microsoft Xbox One X 1TB - drugie miejsce należy do konsoli od Microsoft, która początkowo była mniej doceniana niż obecnie, kiedy to doszły do niej przeróżne dodatki i usprawnienia. Konsola do gier posiada dużą wydajność, działa w 4K, a przy tym umożliwia granie ze znajomymi, co jest jej wielkim plusem. Korzysta się wówczas ze społeczności graczy Xbox Live. Xbox One jest bardzo ceniony przez użytkowników także ze względu na przeróżne rabaty. Dzięki nim możliwe jest kupowanie gier i dodatków ze sporą obniżką cen. Sama konsola jest więc wydatkiem, który w pewnym momencie się zwraca, dzięki poczynionym później oszczędnościom. 
  3. Sony PlayStation 4 Slim 1TB - na trzecie miejsce naszego zestawienia trafił kolejny produkt marki Sony. Ta konsola do gier fantastycznie wygląda - jest bardzo smukła i estetyczna, a więc nazwa Slim jak najbardziej do niej pasuje. Liczą się jednak nie tylko jej walory estetyczne, ale i sama wydajność, moc. Zapewnia wyjątkowo żywe kolory, posiada czytelny interfejs i regularne aktualizacje, więc ze wszystkim jest się na bieżąco. Kolejna kwestia to możliwość grania ze znajomymi, a także posługiwania się grą zdalną. W dodatku swoje zmagania można transmitować online - na przykład przy pomocy serwisu YouTube czy Twitch. 
  4. Microsoft Xbox One S 1TB - czwarte miejsce należy do kolejnego produktu marki Microsoft. Konsola Xbox One S 1TB posiada bardzo pojemny dysk, a przy tym kompaktowe wymiary. Przypadła do gustu licznym użytkownikom dzięki fantastycznym kolorom, jakie oferuje, a także wstecznej zgodności gier. Ponadto po odpowiedniej konfiguracji dzięki konsoli można włączać inne urządzenia (funkcja IR Blaster).
  5. Nintendo SWITCH - na piąte miejsce naszego zestawienia trafia produkt od Nintendo. Nie należy jednak mylnie uważać, że jest to najgorsza konsola, ponieważ dostępnych modeli jest w tej chwili mnóstwo. Znalezienie się na miejscu piątym oznacza wysokie miejsce, a więc i znakomite parametry oraz dużą popularność wśród użytkowników. Doceniają oni dostępny tryb rozgrywki multiplayer z funkcją rozgrywek 4 na 4, czytnik NFC i czujnik ruchu IR, a także wiele funkcji dodatkowych. 
Top