• 1 grudnia 2023


Najlepsze sposoby na utrzymanie wyświetlacza telefonu komórkowego w nienaruszonym stanie

Aby zachować ekran smartfona w nienaruszonym stanie, ważne jest, aby być proaktywnym. Tak, można chcieć korzystać z super smukłego urządzenia i nie używać etui, ciesząc się konkretnym wybranym rozwiązaniem kolorystycznym, ale w ten sposób szybko tracąc szansę na jego długotrwałe życie, bo bez niezawodnej ochrony etui jest duża szansa, że nie utrzymasz telefonu w działającym, reprezentacyjnym stanie w krótkim okresie.

Telefon ma setki kątów i trajektorii upadku na różne powierzchnie, więc jeśli upuścimy go z odległości jednego metra i w danej sytuacji nie wygląda na uszkodzony, nie oznacza to, że przy kolejnym upadku z odległości 30 centymetrów będzie bez szwanku. I żadna reklama super mocnych "nie do zdarcia" pokryć nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Dodatkowo nie należy zapominać o ukrytych problemach wewnętrznych, które mogą sprowokować każdy silny upadek.

Tak więc, kupno nowego telefonu w komplecie z etui i szkłem ochronnym to mądra, ważna decyzja, która pozwoli zaoszczędzić Twój gadżet i budżet w przyszłości. To właśnie etui i szkło ochronne są dwoma najważniejszymi akcesoriami.

1. Szkło ochronne 

Etui i szkło na smartfona.jpg Ponieważ współczesne telefony są do siebie bardzo podobne i różnią się nieznacznie wielkością ekranów, na rynku europejskim i azjatyckim dostępne są wszelkiego rodzaju szkła ochronne w różnych rozmiarach, konfiguracjach i cenach. Znając wymiary swojego wyświetlacza i skupiając się na otworach na kamerę i głośnik, z łatwością dobierzesz odpowiednie uniwersalne szkło.

Nie opóźniaj korzystania z tego akcesorium na później, bo kiedy ekran pęka, a następnie, naprawa jest kosztowna we wszystkich przypadkach, czasami tak bardzo, że konsument woli po prostu wyrzucić złamany gadżet. Cena naprawy składa się przede wszystkim z kosztów części - ekran, a jeśli pierwotnie ma cechy jakościowe, jego koszt wynosi kilka tysięcy rubli, które będą musiały dać, nie licząc usługi naprawy. Tak więc, cena szkła ochronnego, która zwykle zaczyna się od 100 rubli, więcej niż uzasadnia się. W większości przypadków, w niefortunnej trajektorii upuszczenia urządzenia, to właśnie szkło ochronne pęka, dając większe szanse na zachowanie samego wyświetlacza telefonu.

2. Sprawa

Futerałów ochronnych jest bardzo dużo. Ich konstrukcja może być w formie poziomej lub pionowej książki, bumpera, który przycina obudowę, obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego, gumy chroniącej spód obudowy oraz boczne zakończenia.

Jeżeli mówimy o lepszej ochronie telefonu komórkowego, lepiej jest rozważyć etui z pionową lub poziomą osłoną, ponieważ najważniejsze jest tutaj to, że otrzymujemy bardzo, niezbędną dodatkową ochronę ekranu przy poważnych upadkach urządzenia.

Przy zakupie obudowy, należy zwrócić uwagę na następujące niuanse:

  • Ultracienka obudowa może wyglądać bardziej elegancko, ale zapewni mniejszą ochronę w razie upadku;
  • Etui powinno mieć niezawodny mechanizm otwierający, tak aby przy teoretycznym upadku nie otworzyło się, jeśli takie etui ma zapięcie magnetyczne, magnes musi być sprawny i dobrej jakości;
  • Case-bumper lub po prostu zderzak nie będzie w stanie zapewnić dodatkową ochronę dla ekranu, choć na pewno przynieść dodatkową ochronę do samego ciała, więc jeśli smartfon jest hit w przedniej części, zwiększając szansę na rozbicie wyświetlacza, nawet z ochronnym szkłem, w przypadku poważnego upadku. 


Jak pokazuje praktyka, nawet będąc bardzo ostrożnym użytkownikiem, absolutnie nikt nie jest odporny na nagłe uszkodzenie urządzenia. Każdy z nas może jednak wstępnie zminimalizować taką możliwość, dbając o ochronę i używając zestawu szkieł oraz klapki.

 

Top