• 18 lipca 2024

Najczęściej używanym słowem w języku angielskim jest... the.

To był dość nudny fakt, wiemy, ale gry, które wybraliśmy dla ciebie, na pewno nie są. Są to przecież gry logiczne z grami słownymi - takie, które mają dać twojemu mózgowi dobre ćwiczenie, które może zajmować kujona godzinami, nie opierając się na błyskotliwej grafice i efektach dźwiękowych. Co więcej, wszystkie 10 gier, które wybraliśmy, są bezpłatne. A poważnie, kto nie lubi darmowych rzeczy? Ale dość gadania. Wystarczy rzucić okiem na listę gier poniżej, aby zapoznać się z naszym wyborem 10 zabawnych gier logicznych dla systemu Android.

1. Total Party Kill

Total Party Kill znajduje trio bohaterów w lochach z ich wyjściami będącymi daleko poza zasięgiem. Następnie trafiają na nową drogę ucieczki: ofiarę.

Twoim zadaniem jest ustalenie, w jakiej kolejności wszyscy muszą zostać wysłani. Rycerz włamuje się do kumpli ze swoim mieczem, wysyła ich po ekranie - potencjalnie w kierunku niedostępnych przełączników. Mag zamraża towarzyszy w bloki lodu. A strażnik używa swoich strzał, by wbić kohorty na ścianie. Wiadomo o co chodzi.

Mieszanka mrocznego humoru - zwłaszcza mały jig uciekinier, podczas gdy jego przyjaciele leżą martwi - i ciasnych łamigłówek sprawiają, że czas na zabawę jest zabawny.

2. RGB Express

W RGB Expressie Twoim celem jest zbudowanie firmy dostawczej od podstaw, a wszystko to poprzez zrzucanie małych kolorowych pudełek na budynki w tym samym kolorze. Brzmi prosto, czyż nie? Tylko tyle, że jest to zagadka, która rozgrywa się na maleńkich wysepkach, gdzie ulice są ułożone w ścisłej siatce i są też zdecydowanie dziwne zasady dotyczące użytkowania dróg.

Prawdopodobnie, aby nie dopuścić do zużywania się asfaltu, drogi są blokowane w momencie, gdy przejeżdża nad nimi pojazd. Po przekroczeniu początkowych, wykonanie wszystkich dostaw często wymaga stworzenia zawiłych, wężowych ścieżek na całej mapie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą przełączniki mostowe. Pomimo swojej cukierkowej grafiki, RGB Express jest w rzeczywistości przebiegłą i podstępną grą logiczną, którą będziesz przeklinać po tym jak po pokonaniu niższego poziomu (względnie niemożliwego) zobaczysz co jest dalej.

3. XOB

XOB transportje stary telewizor do urządzenia z systemem Android. W obrębie CRT fuzz i jego kolorów znajduje się 100 platformowych zagadek, gdzie trzeba znaleźć drogę do wyjścia poprzez manipulację grawitacją.

Grasz kwadratem. Przeciągając ekran, cały poziom pochyla się, zmuszając kwadrat do obrotu. Jeśli spadnie on z krawędzi na inną płaszczyznę, cała scena się przekręci. Pojedyncze stuknięcie i kwadrat przeskakuje na sufit, obracając wszystko o 180 stopni.

Może to powodować dezorientację, ale XOB sprawia, że ekran oczarowuje swoją retro-nowoczesną estetykę. Efektem końcowym jest coś, co w swoim rdzeniu jest rzeczywiście dość podstawowe, ale całość jest ulepszona na drodze doskonałej prezentacji i wykonania.

4. Malutkie bąbelki

Tiny Bubbles to w większości medytacyjna gra meczowa rozgrywająca się w świecie baniek.

Sama gra jest zachwycająca, po tym, jak dowiesz się, jak dopasować cztery bańki tego samego koloru, gdzie następnie połączenie, najlepiej w wybuchowej reakcji łańcuchowej. Komplikacje przychodzą w postaci mieszania kolorów i kłopotliwych baniek do usunięcia.

Jeśli to wszystko brzmi trochę zbyt uspokajająco, gra podkręca niektóre rzeczy w trybie zręcznościowym. Ale jakąkolwiek opcję nie weźmiesz to będzie to dobra zabawa!

5. Pasjans na klapki

Pasjans Flipflopa jest w głównej mierze klasycznym pasjansem. Celem jest usunięcie każdej karty ze stołu. Karty mogą być układane na stole po kolei, a sekwencje mogą być przenoszone między kolumnami - ale Flipflop wymusza zmianę zasad.

Po pierwsze, jest on przeznaczony głównie dla smartfonów, a dostajesz tylko pięć kolumn gokartów. Jest to trudniejsze niż standardowy układ pająka, a więc gra pozwala na układanie kart w obu kierunkach - dzięki temu możliwe są zawrotne sekwencje jak 9876787654543. Musisz tylko przestać układać karty, gdy zabraknie Ci miejsca.

Zmiany te mogą wydawać się nędzne, ale ich efektem jest to, że prawie każde rozdanie jest technicznie możliwe do wygrania. Dodaj niekończące się możliwości cofania ruchu, a to przekształci Flipflopa z kolejnej gry karcianej w przebiegłe mobilne zagadki.

6. Sposób na zabójstwo

Way to Slay zamienia epickie i niezwykle krwawe walki na miecze w rodzaj turowej układanki. Każdą walkę rozpoczynasz w otoczeniu wściekłych wrogów z zamiłowaniem do pchnięcia nożem i urwania głowy. Podwójne stuknięcie w każdym wroga i twój bohater atakuje, a następnie plami ekran na czerwono jego wnętrznościami.

Wykonując ruch, Twoi przeciwnicy również mają szansę na dostosowanie swoich pozycji - i są oni oni niezbędni do śledzenia. Jeśli bowiem odważysz się za bardzo zbliżyć do kogokolwiek, to właśnie Twoje wnętrze stanie się ozdobą skąpego krajobrazu.

Kluczem do zwycięstwa jest więc wymyślenie kombinacji ruchów, które pozwolą Ci na dotarcie do zwycięstwa, samotnego ocalałego, otoczonego przez morze trupów. Świetna rzecz, zakładając, że masz do tego żołądek - i mózg -.

7. Aquavias

Aquavias to uspokajająca gra logiczna polegająca na szukaniu ścieżek. Jej celem jest dostarczenie wody do miast, które w przeciwnym razie ucierpią z powodu suszy. Niestety, bawół zdecydował o sposobie poruszania się, że woda płynie poprzez podniesione i rozdrobnione akwedukty.

Każdy odcinek - najczęściej pojedyncza linia lub ćwierć koła - może być indywidualnie obracany, przy czym chodzi o to, aby stopniowo wymodelować solidną ścieżkę dla wody.

Każdy kran obraca się o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W zależności od poziomu, będziesz miał ograniczoną liczbę ruchów, albo szybko opróżniający się zbiornik.

Z czasem złożoność wymaganych ścieżek zwiększa się - zwłaszcza gdy złącza wchodzą w grę, ale gra nigdy nie staje się przytłaczająca, a jej przyjemna oprawa wizualna i ścieżka dźwiękowa jeszcze bardziej dodaje uroku.

8. Orbita

Chociaż grasz w gry, niewiele z nich polega na samej grze, w sensie eksperymentowania z ustawieniem lub sytuacją i obserwowania, co się dzieje. Orbita jednak, prezentując się jako gra logiczna, jest raczej minimalistyczną piaskownicą, w której zanurzasz się w rozkoszach tworzenia malutkich układów słonecznych.

Gra polega na rozrzucaniu ciał niebieskich wokół czarnych dziur. Następnie przechodząc do zostawiania po sobie kolorowych śladów, podczas gdy grawitacja robi swoje. Wkrótce masz planety skupione razem, kręcące się wokół jednej lub więcej czarnych dziur, tworząc minimalistyczną sztukę nowoczesną, podczas gdy one to robią.

To cudowne i hipnotyzujące. Jedyną przeszkodą są reklamy, które okresowo niszczą nastrój, choć można je wyeliminować za pomocą jednego IAP.

Top