• 1 grudnia 2023

Wraz z początkowym sukcesem Apple Pay, usługi płatności mobilnych są w modzie. Softcard, założona przez Verizon, AT&T i T-Mobile, jest dostępna na wielu telefonach z systemem Android z NFC. W zeszłym tygodniu, Firmy Verizon i AT&T dodały obsługę kart Softcard dla systemu Windows Phone 8.1 zasilanego HTC One M8 dla systemu Windows. Jest to pierwszy telefon działający na platformie Windows Phone, który obsługuje tę usługę. Z Apple Pay motywuje wiele osób do korzystania z usługi płatności mobilnych po raz pierwszy Powinniśmy zobaczyć duży wzrost liczby osób chętnych do korzystania z telefonu na terminalu. Softcard CEO Michael Abbott powiedział o Apple Pay,  "To rosnący przypływ, który podniósł wszystkie łodzie."

Według szacunków Juniper Research, w tym roku powinniśmy zobaczyć 1,6 miliarda ludzi używających telefonu lub tabletu do co najmniej jednej transakcji finansowej. Ale inny raport firmy Juniper pokazuje, że na całym świecie jest tylko 100 milionów użytkowników portfeli komórkowych, którzy są skłonni do dokonywania płatności za pomocą takich usług jak Apple Pay, Google Wallet czy Softcard.

Celem tych usług płatności mobilnych jest zapewnienie większej liczbie osób poczucia komfortu korzystania z mobilnego portfela. To wszystko wraca do bezpieczeństwa. Im więcej osób bez problemu korzysta z Apple Pay lub Softcard, tym więcej słów o tym, jak bardzo są one bezpieczne. Inną kwestią do rozważenia jest to, że te usługi płatności mobilnych wszystkie wymagają telefonu lub tabletu z łącznością NFC. Tylko dwa modele iPhone'ów

Apple iPhone 6 i Apple iPhone 6 Plus kwalifikują się. Jeśli Apple Pay nadal będzie odnosić sukcesy, możesz liczyć na to, że Apple załaduje łączność NFC do wszystkich przyszłych modeli iPhone'ów.

Top