• 27 maja 2024

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie naszej codzienności bez smartfona w kieszeni. Szukamy modelu, który będzie spełniał nasze oczekiwania oraz będzie w pełni funkcjonalny. To bardzo ważne, aby ponad techniczne parametry stawiać własne potrzeby. Nie zawsze potrzebujemy telefonu z aparatem o najwyższej rozdzielczości, ale trzeba przyznać, że piękne fotografie cieszą nasze oko. Najnowsze telefony zwykle są dosyć drogie, a zwykle raczej szukamy oszczędności. Propozycja warta rozważenia to telefony odnowione. Co to oznacza?

Dobry telefon używany, powystawowy w okazyjnej cenie

Okazuje się, że możliwe jest znalezienie telefonu, który będzie doskonale skonfigurowany i w przystępnej cenie. W ostatnich latach ceny smartfonów mocno idą w górę. Flagowce potrafią kosztować nawet 5000 zł, a firma Apple przebiła nawet ten szczyt wypuszczając na rynek telefony za 7000 zł. Telefony powystawowe to świetna okazja, aby nieco zejść z tego szczytu jeśli zależy nam na nowym modelu, ale nie chcemy płacić za niego takich astronomicznych kwot. Bez względu na to, jaki mamy budżet to warto szukać jak najlepszych ofert.

Okazuje się, że można sporo zaoszczędzić kupując telefony refabrykowane. Co kryje się za tym pojęciem? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw przypomnieć, że telefon, który z jakiegoś powodu nie spełnił wymagań klienta i został zwrócony czy wymieniony na zasadach gwarancji, często trafia z powrotem do sprzedaży, oczywiście po uprzednim odnowieniu. To okazja dla osób, które chcą kupić telefon taniej, a zależy im na dobrej marce.

Telefon z drugiej ręki

Kiedy ktoś kupił nowy telefon, a ten zepsuł się po miesiącu, z pewnością sprzedawca wymieni wadliwy produkt na nowy. Natomiast model z wadą wróci do producenta i zostanie przez niego przygotowany do dalszej sprzedaży. Może wymieni się w nim płytę główną czy inne elementy i sprzęt zostanie fabrycznie zafoliowany, po czym trafi do sprzedaży jako telefon refabrykowany. Ciężko go odróżnić od nowego modelu, ale wiąże się to ze skróceniem czasu gwarancji. Cena jednak jest na tyle kusząca, że skutecznie zachęca do zakupu. Trzeba przyznać, że to opcja znacznie pewniejsza niż telefony używane kupione przez serwis ogłoszeniowy. 

Czy warto kupować telefony odnowione? Z pewnością nie należy się obawiać, ponieważ prawda jest taka, że kupując nawet nowy model, musimy liczyć się z tym, że się zepsuje lub że dopiero po jakimś czasie dostrzeżemy jakieś jego wady. Kiedy wydajemy sporo pieniędzy, zazwyczaj zależy nam na tym, aby sprzęt działał doskonale. Telefony powystawowe to więc szansa na to, aby nasz budżet za bardzo nie odczuł zmiany telefonu. Niektóre osoby lubią gadżety i nowinki technologiczne, dlatego częściej od innych wymieniają swoje smartfony. Wciąż szukamy telefonów o doskonałych parametrach. Akcesoria GSM to bardzo szeroki wybór, dlatego nieraz trudno nam ustalić co rzeczywiście będzie nam potrzebne, a co okazuje się tylko chwilową zachcianką. Telefony używane to przystępna cena, więc warto zdecydować się na taki zakup zwłaszcza wtedy, gdy taki smartfon jest jeszcze na gwarancji. 

Top