• 18 lipca 2024

Wstęp

To był ciężki rok dla całego świata, a wymyślne gadżety nie są czymś, co kupuje się w czasach kryzysu. Produkcja iPhone'ów nie ucierpiała aż tak bardzo z powodu pandemii, a i tak w październiku zeszłego roku doczekaliśmy się premiery iPhone'a 12 generacji. Było ciekawie, na pewno, ale też bardzo zachowawczo i... nieoryginalnie, jeśli wolicie. Ale minęło już sporo czasu od kiedy widzieliśmy duże skoki technologiczne, więc nowy design i łączność 5G będą musiały wystarczyć.

iPhone 12 to kolejny szklany telefon z ekranem OLED, kilkoma aparatami i szybkim sprzętem. W rzeczywistości, 1080p ekran OLED jest prawdopodobnie iPhone 12 (i 12 mini) najbardziej atrakcyjną cechą, bardzo mile widziane uaktualnienie w stosunku do iPhone 11's 720p LCD.

Ale kiedy firma nie może zaoferować zauważalnych ulepszeń w stosunku do poprzedniej generacji i wie o tym bardzo dobrze, to co się dzieje? Cóż, przeprojektowanie, oczywiście, a jeśli zrobione dobrze - voila - mamy zwycięzcę.

Po pierwsze, chcemy podziękować Apple za nie nazywając swoje najnowsze telefony iPhone 12 5G, iPhone 12 mini 5G, i tak dalej. Dostajemy dlaczego twórcy chcą podkreślić na 5G zdolności, ale c'mon - to nie jest wielka sprawa firmy próbują zrobić to, nie tylko jeszcze tak.

Cóż, nawet jeśli nie jest to gigantyczny skok technologiczny, i pomimo trwającej pandemii, seria iPhone 12 otrzymała bardzo ciepłe powitanie. Zwłaszcza nowy iPhone 12 przez dłuższy czas był niedostępny w sklepach, a jest ku temu dobry powód - ma większość nowości z serii 12 w rozsądnej cenie. Ma nowego OLED-a, dobry wybór aparatów, flagowy chipset, nowy nostalgiczny design i, no właśnie, 5G.

Niestety, doczekaliśmy się poważnej redukcji retail bundle - zniknęła ładowarka i słuchawki. I jeśli myśleliście, że nie rozprzestrzeni się to na rynek Androida, to Samsung i Xiaomi - jego najwięksi gracze - już wykonują te same ruchy.

Tak więc, minęły cztery miesiące, odkąd ten recenzent wymienił swojego iPhone'a 11 Pro Max na iPhone'a 12, a my możemy teraz uzyskać dokładne spojrzenie na to, czy skok generacji był tego wart i czy dokonaliśmy właściwego zakupu, wybierając ten konkretny model. Yay czy nay? Oto długoterminowa recenzja iPhone'a 12.

iphone ekran

Wzornictwo i obsługa

Design iPhone'a 12 to jego główny, kluczowy punkt sprzedaży. To nostalgiczna mieszanka obudowy iPhone'a 4 i iPhone'a 5 z nowoczesnym twistem. W końcu dostaliśmy to, czego pragnęliśmy - iPhone SE z ekranem bez ramek i aktualnym sprzętem. Rzeczywiście, to jest to, co iPhone 12 i 12 mini wyglądają jak, a my byśmy go wziąć. Kochaliśmy pierwszego SE; nie byliśmy fanami drugiego, a.k.a. recyklingu iPhone 8, tylko zakochać się w iPhone 12. Tak wiele zwrotów akcji.

Rzeczywiście, kto by pomyślał, że Apple przyniesie nie jeden, nie dwa, ale trzy kompaktowe telefony w tym roku i że SE, na który tak długo czekaliśmy, pojawi się zaledwie kilka miesięcy po rozczarowującym SE (2020)? Cóż, to jest powód, dla którego od razu zamieniliśmy iPhone'a 11 Pro Max na iPhone'a 12. iPhone 12 jest kompaktowy i lekki, a my nie musielibyśmy się martwić o żywotność baterii, tak jak w przypadku 12 mini.

Pierwsze wrażenie było uderzające - iPhone 12 czuł się istotnie kompaktowy i lekki, wygodny i pewny w dłoni. Zakrzywione ramki w iPhone X, XS i iPhone 11 Pro sprawiły, że te flagowce były prawie niemożliwe do podniesienia z biurka, a etui ochronne było koniecznością, aby zapewnić wystarczającą przyczepność.

Wiele osób umieszcza swoje iPhone'y w etui, co jest prawdopodobnie mądrą rzeczą do zrobienia, ale nie ten recenzent. Nope, kiedy kupuje telefon, czy to 100 € lub 1000 €, chce cieszyć się nim w pełni. To z pewnością nie jest najmądrzejsza decyzja, ale nie jest też aż tak nierozsądna, prawda?

Posiadanie płaskiej ramki w iPhone 12 jest spełnieniem życzeń, a podniesienie iPhone'a 12 z biurka lub stołu jest łatwe i wystarczająco bezpieczne, aby trzymać go i robić zdjęcia bezproblemowo. Zapomnieliśmy o tym uczuciu, kiedy nie trzeba było się martwić o upuszczenie nowego telefonu i cały czas przekładać palców, aby utrzymać go stabilnie.

Po użyciu zarówno modeli iPhone 12, jak i 12 Pro, dowiedzieliśmy się, że ta pochwała płaskiej ramki dotyczy tylko iPhone'a 12 i 12 mini ze względu na ich ramki ze szczotkowanego aluminium. Duet Pro posiada bardziej luksusowe błyszczące ramy ze stali nierdzewnej, które mogą wyglądać mile widziane ze swoją płaskością, ale są to prawdopodobnie najgorsze rzeczy, jakie mogą się zdarzyć na telefonie, jeśli chodzi o przyczepność.

 

Top