• 22 czerwca 2024

Bateria w telefonie komórkowym jest jednym z najważniejszych czynników przy zakupie smartfona. Aktywne korzystanie z nowoczesnych urządzeń o potężnych właściwościach, jasnych ekranach o wysokiej rozdzielczości, stale obsługujących połączenie internetowe, czatowanie w komunikatorach i rozmowy, a często regularne rozmowy wideo, nawigację, gry i wiele innych, poważnie obciąża baterię.

Dodatkowo przyspieszamy zużycie baterii poprzez zastosowanie jasnego podświetlenia ekranu, włączenie automatycznej synchronizacji aplikacji, czy przebywanie w warunkach słabego zasięgu sieci itp. I o ile w pierwszych monochromatycznych telefonach komórkowych bateria o pojemności 700 mAh zapewniała kilka dni pracy telefonu przyciskowego, o tyle w nowych, zaawansowanych technologicznie komunikatorach stosuje się baterię o pojemności co najmniej 3000 mAh.

Nie jest jednak tajemnicą, że pojemność ta wystarcza na około dzień pracy, a jeszcze mniej przy intensywnym obciążeniu, dlatego wybór smartfona z baterią o dużej pojemności jest bardzo mądrym i trafnym wyborem. Świetna bateria w telefonie to przede wszystkim komfort samego użytkownika. Zastosowana w smartfonach Highscreen bateria o pojemności 5000 mAh pozwoli na wydłużenie czasu pracy nawet do kilku dni przy niewielkim obciążeniu urządzenia.

Obecne telefony komórkowe Highscreen z baterią o dużej pojemności:

  • Smartfon Highscreen Power Five Max 2 3/32 z baterią 5000 mAh.
  • Highscreen Power Five Max 2 4/64 Smartphone z baterią 5000mAh
  • Highscreen Power Five Max 3 4/64GB z baterią 5000mAh

Jak oszczędzać baterię i zoptymalizować obciążenie smartfona?

Skorzystaj z kluczowych zaleceń, które pomogą Ci wydłużyć czas pracy telefonu na jednym ładowaniu baterii.

1: Wyłącz sieć Wi-Fi

Jeśli nie masz potrzeby korzystania z Wi-Fi w tej chwili, najlepiej jest go wyłączyć, aby zatrzymać drenaż energii na znalezienie punktów połączenia lub automatyczne aktualizowanie różnych aplikacji, które często są skonfigurowane do przesyłania danych po podłączeniu do Wi-Fi;

2. Zrezygnuj z aplikacji

Zamykaj nieużywane aplikacje i usługi, aby uniknąć marnowania energii przez ich działanie w tle;

3. Zmniejsz podświetlenie ekranu do minimalnego komfortowego poziomu

Maksymalna jasność wyświetlacza jest jednym z najbardziej żarłocznych konsumentów energii, więc zmniejszając próg jasności o 30-50% można osiągnąć znaczące oszczędności;

4. Ustawianie automatycznych aktualizacji

Często można zauważyć, że zainstalowane programy są ustawione na automatyczną aktualizację po podłączeniu do Internetu, ale niektóre z nich mogą wykonywać aktualizacje codziennie, zużywając cenną energię. Tak więc, zdecyduj sam, jak ważne są dla Ciebie regularne aktualizacje, a jeśli wolisz robić je ręcznie okresowo, zyskasz również oszczędność baterii.

 

Top