• 22 czerwca 2024

W ciągu najbliższych 18 miesięcy firma Apple planuje zaktualizować i rozszerzyć swoją popularną linię urządzeń AirPods, a w przyszłych wersjach bezprzewodowych wkładek dousznych może zintegrować dodatkowe czujniki.

Przyszłe odtwarzacze AirPods będą wyposażone w czujniki światła zewnętrznego Tajwańska publikacja informuje, że Apple planuje dodać "czujniki światła zewnętrznego" do kolejnych wersji wkładek dousznych w ciągu najbliższych 1-2 lat. Plotka głosi, że 2021 AirPods i AirPods Pro mogą być pierwszymi, którzy skorzystają z tej modernizacji.

Źródła branżowe twierdzą, że ASE Technology, dostawca komponentów z siedzibą na Tajwanie, będzie obsługiwać proces produkcyjny. Podobno w ostatnich miesiącach firma zakupiła więcej maszyn pakujących, aby przygotować się na popyt.

Technologia ASE została już zakontraktowana do obsługi wysokiej klasy technologii mmWave dla przyszłych iPhone'ów 5G i iPadów, według źródeł branżowych. Te ostatnie wysiłki pomogłyby zacieśnić współpracę z Apple.

W przedmiotowym sprawozdaniu, które jest płatne, nie ma żadnej wzmianki o tym, do czego będą służyły nowe czujniki. Odrębny raport DigiTimes sugeruje jednak, że może on umożliwić szereg funkcji zdrowotnych.

Tętno i monitorowanie tlenu we krwi może być planowane dla AirPodsBloomberg dwa lata temu, że Apple zastanawiał się nad możliwością uruchomienia pary AirPods, które zawierają wbudowany monitor tętna. Taki produkt musi jeszcze się zmaterializować, ale funkcje zdrowotne nadal wydają się być bardzo dużo w pracach.

Jak pokazał Samsung w roku 2016 z oryginalnymi wkładkami dousznymi Gear IconX, czujniki światła mogą odegrać kluczową rolę w umożliwieniu monitorowania tętna. To samo można powiedzieć o monitorowaniu tlenu we krwi, funkcja, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku na Apple Watch Series 6.

Dzięki dodatkowemu wsparciu dla odtwarzaczy AirPods, Apple może udostępnić swoje funkcje zdrowotne znacznie szerszej publiczności. Nie wiadomo jednak, czy firma będzie w stanie to zrobić bez konieczności wprowadzania radykalnych zmian w konstrukcji odtwarzaczy AirPods.

Pulsoksymetria przyczepiane do ucha, które mogą być również wykorzystywane do pomiaru tętna, pracują poprzez świecenie światłem przez płat uszny i wykrywanie, jak wiele przechodzi, co umożliwia pomiar poziomu tlenu. Dotychczasowa konstrukcja odtwarzaczy AirPods może sprawić, że będzie to trudne do osiągnięcia.Inne możliwe funkcje zdrowotne odtwarzaczy AirPods obejmują możliwość wykrywania poziomu umiarkowanej temperatury i potu poprzez kontakt ze skórą. Firma Apple opatentowała rozwiązanie, które przez je umożliwiało, ale nie wdrożyła go jeszcze w życie.

Oczekuje się, że oprócz funkcji zdrowotnych, odtwarzacze AirPods nowej generacji i AirPods Pro będą oferować szereg ulepszeń. Wśród nich powinien znaleźć się nowy układ audio - Apple H2 - który poprawi jakość dźwięku i zwiększy zasięg, w którym można korzystać z urządzeń przenośnych.

Mówi się, że Apple pracuje również nad ulepszeniami Siri. Powinny one zadebiutować na HomePod 2 i HomePod Mini jeszcze w tym roku, ale prawdopodobnie zostaną przeniesione do przyszłych AirPods i innych produktów, w tym iPhone 12 i iPhone 12 Pro.

Podobno AirPody trzeciej generacji zostaną wprowadzone na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku, prawdopodobnie podczas dorocznej imprezy Apple. Natomiast AirPods Pro drugiej generacji mają być wprowadzone dopiero w czwartym kwartale 2021 r., co oznacza, że mogą pojawić się w październiku.

Top