• 24 kwietnia 2024

Ach, okrutna zmora, jaką są reklamy! Są uosobieniem minusów modelu freemium. A jednak, są tam nie bez powodu. W końcu deweloperzy muszą zarobić na chleb, tak jak wszyscy inni. Ale jeśli chodzi o aplikacje dla systemu Android, niektórzy deweloperzy wynoszą reklamy na wyższy poziom, zwłaszcza jeśli aplikacja jest "darmowa" na początku. Czasami są one nie tylko natrętne do tego stopnia, że zmuszają cię do płacenia lub rezygnacji, ale są też czasem specjalnie zaprojektowane, aby wejść ci w drogę i zabiegać o kliknięcia. Jeśli dobrze wiesz, o czym mówimy, to prawdopodobnie zyskasz coś na czytaniu.

AdAway blokuje reklamę, ale nie rekompensuje pozostawionego miejsca. Techniki i oprogramowanie blokujące reklamy istnieją od dłuższego czasu. Masz pewnie AdBlocka dla swojej przeglądarki PC, więc to naturalne, że podobna opcja jest dostępna również dla użytkowników systemu Android. Jeśli pewna aplikacja spowodowała Twój szczery gniew, to prawdopodobnie głowiliście się w poszukiwaniu dobrej zemsty, wyłączając strumień reklamy, które są ładowane na urządzeniu. Prawdopodobnie natkneliście się inne również popularne rozwiązania, takie jak AdAway.

AdAway jest do zasadniczo, AdBlock dla Twojego Androida. Jest to świetne rozwiązanie, aby pozbyć się irytujących reklam, ale są dwa znaczące minusy. Na początek, AdAway jest rozwiązaniem typu "blanket" - blokuje reklamy z każdej aplikacji ale selektywne umieszczanie ich listy blokowanych reklam jest wyzwaniem dla przeciętnego użytkownika. Jest to problem dla niektórych z nas, którzy chcą wspierać twórców wspaniałych kawałków kodu i czasami nie mają nic przeciwko dobrze ustawionym reklamom, które tak naprawdę nie przeszkadzają. I po drugie, podczas gdy AdAway skutecznie blokuje reklamy, nie robi tego z konsekwencjami, co oznacza, że nie przerabia potem UI aplikacji. Serdecznie polecamy.

Top