• 1 grudnia 2023


I za najwięcej gotówki. Zanim wymienisz swój obecny iPhone na to, co Apple ujawnia w tym miesiącu, oto jak uzyskać swój stary smartfon gotowy do sprzedaży.

Wrzesień gwarantuje trzy rzeczy: początek roku szkolnego, dyniowe latte z przyprawami korzennymi oraz nową linię iPhonów. 10 września, Tim Cook i przyjaciele złożą się do Steve Jobs Theater w Cupertino i przedstawią kolejną linię iPhonów.

Plotki podpowiadają iPhone 11 (aktualizacja do iPhone XR), iPhone Pro (co dostać, jeśli lubisz iPhone XS), i entuzjastycznie nazwany iPhone Pro Max (aktualizacja do iPhone XS Max). Choć możemy spekulować o potrójnych kamer, jedno wiemy na pewno, że fani będą ustawiać się w kolejce do zakupu telefonów, czy mają dziwne uderzenie z tyłu, czy nie.

Ale prawdopodobnie nie będzie tanie, "budżetowy" iPhone XR zaczyna się od 750 dolarów i XS lineup ustawi cię z powrotem co najmniej tysiąc. Zrekompensować te koszty, sprzedając swój stary iPhone. Ale zanim spakujesz swój stary smartfon Apple i wysłać go na zewnątrz, powinieneś wiedzieć, że jest więcej do procesu niż tylko przekazanie go i czeka na gotówkę do trafienia na konto bankowe.

Prywatność obfituje w telefony, od zdjęć przechowywanych w iCloud do danych osobowych przechowywanych w aplikacjach, więc wycieranie telefonu przed przekazaniem go kolejnemu właścicielowi jest koniecznością. Nie zapomnij też wykonać kopii zapasowej, aby nie trzeba było ręcznie pobierać setek aplikacji na nowym telefonie iPhone.

Poniżej znajduje się nasz przewodnik, który krok po kroku przygotuje Twój telefon do sprzedaży, jak również kilka renomowanych stron, które zdejmą go z Twoich rąk za najwyższego dolara.

Back Up

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że nie stracisz głowy. I przez to rozumiemy twoje dane. Zrób kopię zapasową wszystkich danych, zanim wytrzesz je z telefonu.

Na komputerze upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję programu iTunes. Następnie podłącz swój telefon do komputera. Gdy telefon pojawi się w programie iTunes, wybierz, czy chcesz utworzyć kopię zapasową w chmurze iCloud, czy na komputerze. (Jeśli chcesz, aby Twoje dane dotyczące zdrowia i aktywności były dołączone do kopii zapasowej, zaznacz opcję Szyfruj kopię zapasową telefonu iPhone i utwórz hasło, gdy pojawi się monit). Następnie wybierz opcję Tworzenie kopii zapasowej teraz.

Czytaj również: Jaki iPhone wybrać? TOP6 najlepszych iPhonów

Aby utworzyć kopię zapasową bezpośrednio z urządzenia iOS, przejdź do Ustawienia, wybierz nazwę, a następnie dotknij iCloud. Przewiń w dół do pozycji iCloud Backup > Back Up Now. Jeśli włączysz usługę iCloud Backup, będzie ona automatycznie aktualizować zdjęcia, konta, dokumenty, dane dotyczące zdrowia i zestawu HomeKit oraz ustawienia, gdy urządzenie jest podłączone, zablokowane i połączone z siecią Wi-Fi.

Następnie, gdy dostaniesz swojego nowego iPhone'a i włączysz go, możesz wybrać opcję tworzenia kopii zapasowych z iTunes lub z iCloud, która wypełni Twój nowy telefon wszystkimi aplikacjami i ustawieniami znalezionymi na starym urządzeniu.

Rozwiń swój iPhone

Po aktywacji funkcji Znajdź mój iPhone może czasami zablokować aktywację przez nowego właściciela, więc trzeba będzie ją wyłączyć przed porzuceniem urządzenia. Chociaż funkcja Znajdź mój iPhone jest automatycznie dezaktywowana po usunięciu wszystkich treści i ustawień, co zrobisz poniżej, to jednak jest to dobry krok do podjęcia w ramach środków ostrożności. Przejdź do Ustawienia > Twoja nazwa > iCloud > Znajdź mój iPhone i zsuń go. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie swojego identyfikatora Apple ID.

Wyloguj się z iMessage

Przez jakiś czas użytkownicy iPhone'a, którzy zrezygnowali z iPhone'a na rzecz innej platformy bez wylogowania się z iMessage, nie odbierali wiadomości od innych użytkowników iOS. Wszelkie wiadomości wysyłane z jednego iPhone'a do drugiego były odbierane przez starego iPhone'a, a nie przez nowe urządzenie, więc Twoje wiadomości iMessage były w pewnym sensie czyśćcu z wiadomościami. Problem jest teraz naprawialny i naprawdę dotyczy tylko tych, którzy przełączają się z iOS do Androida. Ale to chyba dobry pomysł, aby wyłączyć go na wszelki wypadek. Przejdź do Ustawienia > Wiadomości i przełącz iMessage na wyłączony.

Odparuj AirPods

Z AirPodami jest wiele powodów do zmartwień, jak na przykład ich utrata. Sprawdź jedną rzecz z listy, odłączając je od telefonu iPhone. Umieścić odtwarzacz AirPods i telefon iPhone blisko siebie i przejść do menu Ustawienia > Bluetooth. Stuknij, aby uzyskać informacje ( ) obok odtwarzacza AirPods, a następnie wybierz opcję Forget this Device.

Odparuj Apple Watch

Jeśli masz Apple Watch, zapisz sobie później potencjalny ból głowy i rozpakuj go z iPhone'a, który będziesz sprzedawać. Umieść je blisko siebie i otwórz aplikację Apple Watch na swoim telefonie iPhone. Przejdź do karty Mój zegarek i wybierz zegarek w górnej części ekranu. Wybierz koło informacyjne ( ) obok zegarka, który chcesz rozpakować. Stuknij przycisk Unpair Apple Watch i potwierdź, co może wymagać wprowadzenia hasła Apple ID.

Wylogowanie się z iCloud

Zanim sprzedasz swoje urządzenie, będziesz chciał wylogować się z iCloud, jak również z iTunes i App Store. W systemie iOS 10.3+ stuknij kolejno polecenia Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > Wyloguj się. Wprowadź swoje hasło Apple ID i stuknij przycisk Wyłącz.

W systemie iOS 10.2 lub nowszym dotknij kolejno Ustawienia > iCloud > Wyloguj się. Dotknij ponownie opcji Wyloguj, a następnie dotknij opcji Usuń z mojego [urządzenia] i wprowadź swoje hasło Apple ID. Następnie przejdź do Ustawienia > iTunes & App Store > Apple ID > Wyloguj się.

Usuń wszystkie ustawienia

Nie pozwól nikomu wglądać w twoje dane. Wytrzyj telefon, wybierając kolejno opcje Settings > General > Reset > Erase all Content and Settings i zatwierdzając wszystkie kolejne komunikaty.

Wyjmij kartę SIM

W większości przypadków można po prostu dezaktywować usługę telefonii komórkowej w urządzeniu i wymienić ją na kartę SIM w nienaruszonym stanie. Ale ta karta SIM jest repozytorium Twojego numeru telefonu, różnych bitów danych bezpieczeństwa i wszystkich informacji potrzebnych do rozliczenia. Identyfikuje ona ciebie, twój telefon i wiele twoich aktywności w twoim telefonie. Więc może zechcesz ją usunąć zanim sprzedasz swój telefon. Na szczęście, to proste. Zlokalizuj wyrzutnik karty SIM w telefonie (w przypadku iPhone'a 4 po prawej stronie; w przypadku wcześniejszych modeli jest na górze), a następnie włóż spinacz do papieru, aż taca wyskoczy. Wyjmij kartę SIM, wymień tackę i gotowe do wysłania telefonu.

Top