• 30 września 2023

Amazon właśnie wprowadził nowy tryb automatyczny, który ma pozwolić użytkownikom "zobaczyć i zrobić więcej" z akcesoriami automatycznymi Alexa. Chodzi o to, że nowy tryb automatyczny pozwala na przekształcenie telefonu w wyświetlacz, który poprawia wrażenia głosowe Alexa w pojeździe.

Nowy Tryb Automatyczny ma cztery ekrany: Ekran główny, Nawigacja, Komunikowanie się i Odtwarzanie. Amazon dodał również pasek menu, który pozostaje na wyświetlaczu, aby umożliwić użytkownikom przełączanie się między tymi ekranami w locie.

Na Ekranie głównym nie ma wiele do powiedzenia, poza tym, że można tam umieszczać skróty do odtwarzania i wstrzymywania muzyki, nawigacji do domu lub pracy oraz nawiązywania połączeń. Możesz albo ręcznie dotknąć skrótu, albo użyć głosu i poprosić Alexa o zainicjowanie akcji.

Ekran Nawigacja robi dokładnie to, co mówi: umożliwia dostęp do ulubionych lokalizacji zapisanych w aplikacji Alexa. Kiedy tylko masz ochotę, możesz przełączyć się z powrotem do aplikacji Alexa za pomocą głosu, mówiąc: "Alexa, wróć do aplikacji Alexa". Na tym samym ekranie możesz odkrywać takie miejsca jak kawiarnie, sklepy spożywcze, restauracje i inne. Za pomocą ekranu komunikacji, użytkownicy Alexa będą mogli nawiązać połączenie, wrzucić lub zrobić ogłoszenie do swoich urządzeń Alexa. Możesz nawet powiadomić rodzinę, że wybierasz się do domu, mówiąc po prostu "

Alexa, ogłoś, że jestem w drodze do domu," lub po prostu dotknij ekranu, a Alexa zrobi to za ciebie. Wreszcie, ekran odtwarzania jest tam, gdzie znajdują się wszystkie Twoje multimedia. Możesz słuchać

Amazonka Muzyka stroi i wznawia listę odtwarzania od miejsca, w którym zostało przerwane. Po rozpoczęciu odtwarzania mediów zostanie wyświetlony ekran Now Playing (Teraz odtwarzane), na którym znajdują się elementy sterujące związane z rodzajem odtwarzanych mediów. Ekran odtwarzania może być sterowany głosowo lub można po prostu użyć skrótów wyświetlanych na ekranie.

Ważne jest, aby wspomnieć, że zupełnie nowy tryb automatyczny nie jest dostępny na całym świecie. Tylko Android i iOS użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanada, Niemcy, Francja, Indie, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Australia i Nowa Zelandia będzie coraz nowe doświadczenie Alexa Auto Mode w najbliższych tygodniach.

Top