• 1 grudnia 2023


Apple iOS 13 oraz iPadOS dodają nowe, ulepszone talenty do domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości, w tym udostępnianie nazwisk i zdjęć, lepsze opcje wyszukiwania i wiele innych.

Aplikacja Wiadomości od dawna stanowi podporę iPhone'a i iPada jako domyślny sposób, w jaki Apple chce, abyś wysyłał i odbierał wiadomości tekstowe. Choć Apple stale udoskonala aplikację z każdą aktualizacją iOS, a teraz także iPadOS, Messages zapewnia czysty i prosty sposób wymiany wiadomości tekstowych z innymi ludźmi.

Aktualizacja do iOS 13 dodała kilka nowych funkcji, które wzbogacają aplikację w subtelny, ale użyteczny sposób. Możesz teraz skonfigurować sposób udostępniania swojego imienia i zdjęcia innym osobom piszącym teksty. Możesz łatwiej wyszukiwać teksty, kontakty, zdjęcia, linki i inne informacje. Apple oferuje też więcej sposobów na dostosowanie notatek do własnych potrzeb, które następnie można przekształcić w niestandardowe naklejki do użytku w aplikacji Messenger.

Aktualizacja do wersji iOS 13.2 lub wyższej, a Siri może ogłaszać nowe wiadomości za pomocą określonych wkładek dousznych i słuchawek. Możesz również skorzystać z nowej klawiatury Swipe QuickPath, aby pisać szybciej.

Udostępnij swoje imię i nazwisko oraz zdjęcie

Przejdź do Ustawienia > Wiadomości, aby skonfigurować wspólne imię i nazwisko oraz zdjęcie. Dotknij pozycji Share Name (Imię i nazwisko) i Photo (Zdjęcie), a następnie dotknij przycisku Choose Name (Imię i nazwisko) i Photo (Zdjęcie). Możesz wybrać zdjęcie, którego chcesz użyć lub dotknij ikony elipsy, aby wybrać obraz z biblioteki.

Możesz nawet wybrać stworzone przez siebie memoji, w którym to przypadku zostaniesz poproszony o zajęcie pozycji na twarzy i naciśnięcie spustu migawki, aby je uchwycić. Możesz również dodać kolor lub filtr do wybranego zdjęcia.

Gdzie chcesz użyć tego obrazu? Zostaniesz zapytany, czy chcesz, aby wybrany obraz został użyty wraz z identyfikatorem Apple ID i kartą kontaktową. Następnie ustaw swoje imię i nazwisko i określ ustawienia dotyczące udostępniania informacji. W sekcji Share Automatically (Udostępnij automatycznie) wybierz, czy chcesz automatycznie udostępniać ten obraz wyłącznie kontaktom, czy też aplikacja zawsze będzie pytać, czy chcesz go udostępnić, czy też nie.

Sposób, w jaki Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie są udostępniane ludziom, zależy od wybranej przez Ciebie opcji udostępniania. Jeśli wybierzesz opcję Name and Photo Sharing to Contacts Only (Udostępnianie imienia i nazwiska i zdjęć tylko kontaktom), Twoje nowe zdjęcie zostanie automatycznie udostępnione osobom, do których wysyłasz tekst. Jeśli ustawisz opcję Always Ask (Zawsze pytaj), na górze ekranu zostanie wyświetlone powiadomienie, a wewnątrz wiadomości zostanie wyświetlone pytanie, czy chcesz się nim podzielić.

Uruchomić wyszukiwanie

Z głównego ekranu Wiadomości przesuń palcem w dół, aby wyświetlić pole wyszukiwania u góry i dotknij pola. Aplikacja wyświetla kilka sugerowanych elementów, w tym kontakty, łącza, zdjęcia, lokalizacje i załączniki. Wpisz termin w polu wyszukiwania, a w wynikach zostaną wyświetlone wszystkie istotne osoby, rozmowy, łącza, załączniki i inne elementy.

Uzyskaj więcej informacji

Pewne informacje i przedmioty można również znaleźć poprzez ikonę Info na górze konwersacji. Otwórz konwersację, dotknij nazwiska osoby u góry, a następnie dotknij ikony Informacje. Następnie przesuń palcem w dół ekranu, aby wyświetlić zdjęcia, łącza i inne elementy związane z tą osobą. Dotknij opcji Zobacz wszystkie zdjęcia i Zobacz wszystkie łącza, aby wyświetlić całą powiązaną z nimi zawartość.

Stwórz Nowe Memoji

W obsługiwanych telefonach iPhone i iPadach możesz dodać więcej rozkwitu do swojego memoji dzięki dodatkowym opcjom dotyczącym zębów, nakryć głowy, okularów i innych części i akcesoriów. W trakcie rozmowy stuknij ikonę Apple, aby wyświetlić pasek narzędzi ikon. Stuknij ikonę Animoji. Przeciągaj palcem po lewej stronie ekranu Animoji, aż pojawi się przycisk New Memoji. Stuknij ten przycisk, aby utworzyć nowe memoji i dodać dowolną z nowych funkcji.

Używaj Memoji jako niestandardowych naklejek

Możesz dodać własne naklejki wszystkich dostępnych animoji i memoji, które tworzysz. Aby to zrobić w trakcie rozmowy, dotknij ikony Apple, a następnie dotknij ikony naklejek. Przesuń palcem wzdłuż rzędu małych ikonek, aby zobaczyć zaprojektowaną przez siebie notatkę i animoji, które są dołączone do systemów iOS i iPadOS. Stuknij animoji lub memoji, które chcesz wstawić do swojej wiadomości, a następnie wyślij swój tekst.

Powiedz Siri, aby zapowiadała wiadomości

Siri może ogłaszać przychodzące wiadomości tekstowe za pośrednictwem odtwarzaczy AirPods (drugiej generacji), AirPods Pro oraz niektórych obsługiwanych słuchawek Beats. Włącz tę funkcję, wybierając kolejno opcje Ustawienia > Siri i wyszukiwanie > Ogłaszanie wiadomości i stukając pozycję Wiadomości. Następnie można wybrać, czy wiadomości mają być ogłaszane z ulubionych kontaktów, ostatnich wiadomości, wszystkich kontaktów, czy wszystkich. Gdy następnym razem pojawi się nowa wiadomość, Siri powinna ją za Ciebie ogłosić.

Top